Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért viselkednek ilyen furán...

Miért viselkednek ilyen furán a pókok?

Figyelt kérdés
Az évek során azt tapasztaltam, hogy amikor este bemegyek a fürdőszobába, és felkapcsolom a villanyt, akkor a vígan mászkáló pókocska elmászik egy élhez (ahol a plafon meg a fal találkozik), összekuporodik és meg se moccan. Miért csinálják ezt? A fény zavarja őket? A gőz? Anyám azt mondta, hogy fél tőlem de nem hiszek neki. :'D Bocs ha hülyeséget kérdeztem...

2012. szept. 4. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert félnek és el akarnak bújni. Illetve inkább éjszakai állatok.

Másrészt kipróbálhatod, hogy ha a közelébe teszed a kezed elszalad. (hőt bocsájtasz ki)


Egyébként félek a pókoktól, úgyhogy ha nem gond nem járok utána jobban a témának. Már képen látva is problémáim vannak tőle.

2012. szept. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
rám múltkor egy hatalmas pók esett le a plafonról egyenesen a karomra. Nahh ezek után felőlem tangót is járhatnak nem érdekel,3x kellett megágyaznom hogy el tudjak aludni..
2012. szept. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

a pókok szeretik a sötét és hűvös helyeket.. ha felkapcsolod a villanyt ilágos lesz, ahol az ellenségeik hamarabb megtalálják őket (pl madarak) ezért probálnak minnél kisebbek lenni...


másrészt meg nem félnek tőled, hanem megérzik a félelmet... úgyanis én félek a pókoktól, és érdekes módon ha be vagyok zárva egy szobába egy pókkal akár hova megyek a szobába egy idő után fezst aközelemben van... (sőt! volt olyan pók, aminél meg huztam a határt hogy annál a vonalnál tovább jön leütöm, erre elkezdett a meghuzott vonalon szambázni - hol felém, ha átlépte akkor meg gyors vissza)

2012. szept. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Azért megy a sarokba, mert onnan jobban tud kukkolni téged, ahogy zuhanyozol :D
2012. szept. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azért megy a sarokba, mert onnan jobban tud kukkolni téged, ahogy zuhanyozol :D"


Ez mekkora volt! :D:D:D

2012. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A kis perverz pókok. :)


Amúgy én is iszonyatosan félek a pókoktól. Volt már olyan, hogy álltam a fürdőkádban, és ahogy elmászott a fejem mellett olyan szívrohamot kaptam, hogy kiugrottam a kádból, és még 10 másodpercig kapkodtam a levegőért. xD

2012. szept. 5. 22:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm szépen a válaszokat, most már világos. :)
2012. szept. 5. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!