Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » 2hetes Brachypelma Smithi...

Kurvinc12 kérdése:

2hetes Brachypelma Smithi baby pókom van, és nem tudtam még venni neki kistücsköt, mert sehol sem volt, eddig kemény 1db kis legyet evett. Mit tudnék még adni neki ami táplálja is?

Figyelt kérdés
kb 1,5-2 cm-es a kicsike

2013. máj. 18. 18:29
 1/5 anonim válasza:

"A legtöbb póktartó kizárólag tücsökkel eteti pókját, de emellett egyéb rovarokat és férgeket is kell nekik adni. Kitűnő eleségállat a lisztkukac, légynyű, svábbogár, sáska és tücsök, sőt nagyobb madárpókoknak újszülött egér is adható. Az eleségállat nagysága igazodjon a pók méretéhez. Így egy kis póknak túlzás egy nagy, kifejlett sáskát adni, úgysem fogja azt megtámadni."


Ezt találtam most így hirtelen, de itt olvasgathatsz róla : [link]


Amugy megkérdezhetem miért épp egy pókra esett a választás ? :D

2013. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Melyik városban laksz? Most már szinte mindenhol űzik a terrarisztka nevű, gyönyörű hobbit és valószínűleg valaki tenyészt is tücsköt, csótányt (utóbbit inkább) a közeledben. A Facebookon is vannak madárpókos csoportok, ott is érdeklődhetnél, az lenne a legegyszerűbb.

Aki tenyészti a csótányokat, annak százszámra akad picije, ami tökéletesen megfelel az ifjú smithinek.


Sok sikert hozzá! :)

2013. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te ne fogj neki semmit, mert a szabadban élő rovarok fonálférgesek lehetnek, amik megölik a pókot. Kereskedésben, vagy tenyésztőnél keress lisztkukacot, csontkukacot (bár utóbbi nem a legtáplálóbb), ha szükséges, ketté is vághatod. Anno én is gondban voltam, hogy mit adjak a 2 vedléses smithi-mnek, sokszor tücsköt feleztem el, ami még félig mozgott, így rámart. :D

17/L

2013. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ácsi attól is függ hány vedléses. Ő még elég kicsi. Lisztkukacot, vagy kisebb tücsit adjál neki, de ha nem fogadja el nem kell erőltetni mert lehet, hogy vedlés előtt áll. Ebben a korban ez még sűrű.
2013. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lisztkukacot..de lehet egy kérdésem? Hol vettétek a pókot?:DD fééélek.:D
2013. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!