Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » SOS! Molylepkék ellen hogyan...

B_ojti94 kérdése:

SOS! Molylepkék ellen hogyan lehet védekezni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem észre hogy ilyen apró kb 15mm molylepke szállingózik a szobámban esténként mikor a lámpát lekapcsolom, egy hónapra rá már 5 db láttam a falom tetején,

tegnap este kipróbáltam azt a raid konnektorba dugatós rovar irtót amibe kék színű lapot lehet elhelyezni..


nem tudom hogy hatásos e, esetleg van olyan készítmény amivel végleg ki lehet pusztítani ezeket??


még alig észre vehető hogy vannak egyáltalán molyok a szobában alig észre vehető párat már sikerült lecsapnom de minél hamarabb véget akarok vetni ennek...



2013. máj. 27. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Heló!


"Ha molyok ellen küzdünk, használjunk a lakásban illatos szantálfát, levendulát, kámfort, bodzát!"

2013. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Használj molycsapdát, hatásos.

[link]

2013. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm megpróbálok bevetni mind2-t a molycsapdával még annyi hogy mivel nappal a plafonon vannak biztos hogy belerepülnek ha mondjuk a szekrény tetejére rakom.??
2013. máj. 27. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Belerepülnek, mert vonzza őket.
2013. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És nem árt átnézni a szekrényeket, az élelmiszereseket is, mert nem a szomszédból jönnek.
2013. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engedj szabadon csótányokat a szobában. Minimum 20-at a szaguktól 100%hogy elmenekülnek. A lényeg hogy nagy méretű legyen. Nekem bevált!
2013. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát, most én is így jártam. Először nem foglalkoztam velük, mert azt hittem, hogy csak bejött kintről néha egy-egy. Közben pedig csendben megzabálták a szekrényben a kaját. HUHH! Lepkecsapdával próbálkozom, valamint azt olvastam, hogy a huzatot és a hideget sem szeretik, érdemes sokat szellőztetni. Levendula, és ami még bejött: Egy kis tálkába vizet tettem és feloldottam benne 3 kockacukrot. Egy nap alatt megfogott 3 db-ot. Ezt a trükköt olvastam mézzel is, de a mézet sajnálnám erre. Ilyesmi jó, ami édes és nem tudnak kimászni belőle.
2013. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!