Milyen pók ez?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 14. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez nem ugyanaz? Mert akkor cselőpók vagy mifene :)

2013. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sadam87 ***** válasza:

Biztosan nem cselőpók. Azt egyébként is könnyen meg lehet ismerni hatalmas termetéről, és leggyakrabban a lyuka környékén lehet megtalálni. Viszont szerintem amit Anita küldött, az sem cselőpók, bár az biztos, hogy az is a farkaspókok közé tartozik, de más nagy termetű farkaspókok is vannak (de lehet, hogy tévedek, és mégis az). A cselőpók így néz ki:

[link]

Sajnos azt viszont nem tudom, milyen pók van a képen (biztos nem farkaspók), majd még utánanézek, hátha megtalálom valahol.

2013. jún. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg zugpók?
2013. jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Segestria florentina Olasz darócpók.
2013. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sadam87 ***** válasza:

No, kicsit elfelejtkeztem erről. De most... :D

Ahogy utánanéztem, gyászpók lehet. Hazánkban 15 faj található (a könyv szerint, nem biztos, hogy pontos). Nehéz őket elkülöníteni.

A könyvben szereplő faj a barnalábú gyászpók (Zelotes apricorum):

[link]

De más rokonfaj is lehet. (És persze az is lehet, hogy az előző válaszolónak van igaza, de szerintem erre jobban hasonlít.)

forrás:

M. Chinery, G. Riles - Ízeltlábúak. Gondolat, 1991.

2013. júl. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!