Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen bogarak ezek? Már...

Milyen bogarak ezek? Már kezdek megőrülni.

Figyelt kérdés
Már kora este óta folyamatosan vannak apró repülő bogarak amik rászállnak a monitoromra, lámpámra, testemre stb, becsuktam az ablakot de még így is rengeteg van, nagyon aprók, kicsit átlátszóak, és a lámpám alatt (gondolom azért mert rárepülnek az izzóra)egy halom van belőlük leesve, és hiába söpröm össze és dobom ki őket, pár perc múlva újra egy csomó lesz ott... Mit tehetnék? Milyen bogarak ezek? Milyen jó módszer van házilag?

2013. aug. 3. 02:54
 1/7 anonim válasza:
0%
Valami vérszívó kullancslegyek szerintem
2013. aug. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én ilyen esetekben a drasztikus és az azonnali megoldás híve vagyok. Vegyél egy flakon rovarirtót és fújd be vele az egész lakást, jó alaposan. zárj be minden ajtót ablakot és menj el sétálni 1-2 órára. Ha lejárt az idő szellőztess ki és söpörd össze a rovarokat. Természetesen , ha nincs szúnyogháló felszerelve, hamar megtelik a lakás újra, ezt kellene elsőként pótolni. Pluszba bevethetsz még rovarriasztókat is, én ilyen konnektorba dugható, illatos párologtatót használok, házi alapanyaggal, citrom és rózsamuskátli, vagy citromfű és levendulalevél, esetleg eukaliptuszolaj. Kombinálható tetszés szerint, de gyári riasztókat is használhatsz, pl RED.
2013. aug. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Elnézést, RAID.:D
2013. aug. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt itt is (Balaton, északi part) néhány napja. Szúnyogháló van mindenhol, de bejöttek azon keresztül. Pontosabban a szúnyogháló a nagy részüket azért kívül tartotta, de lehetett látni, hogy százával, vagy inkább talán ezrével(!) akaszkodtak rajta kívülről, és ennyiből persze óhatatlanul átfurakodott néhány folyamatosan. Pici kis szarok, olyanok, mint a szúnyog, csak jóval kisebbek. Mostanra már el kellett állniuk, nálam legalábbis sötétedéstől olyan hajnali 3-4-ig voltak aktívak, utána lenyugodtak mindig. Érdekes módon itt azokon a napokon lehetett megzavarodni tőlük, amikor az a hatalmas kánikula volt. Előtte is voltak, meg most is látni néhányat, de össze sem hasonlítható azzal az invázióval, ami azokban a napokban volt. Nem tudom, hogy a szokatlan meleg lehetett az oka, vagy inkább az, hogy a meleg miatt állítólag nem irtották a szúnyogokat. Azt olvastam ugyanis, hogy a meleg miatt a méhek tovább kint hűsölnek a szabadban, és az irtás rájuk is veszélyes lenne, ezért nem lehetséges. Már csak azért is ez utóbbira tippelek, mert a beltéri szúnyogirtóra (VAPE) hullottak, mint a legyek (hogy stílszerű legyek). Aminek nálam is az lett az eredménye, hogy az asztalom meg a szoba körülöttem folyamatosan tele volt döglödő rovarokkal és a tetemeikkel, szóval majdnem olyan idegesítő volt, mint amikor csak repkedtek a levegőben. Más ellenszer sajnos nincs ellenük. Csak az, ha sehol sem nyitod ki az ablakot, akkor viszont megfulladsz ilyen időben. Vagy még az, ha nem kapcsolsz sehol villanyt, ekkor sem jönnek be, mivel a fény vonzza őket. De ez vonatkozik a monitor és a tévé képernyőjére is, szóval maximum ülhetsz a sötét szobában...
2013. aug. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
nem lehetséges hogy szárnyas hangyáid vannak ?
2013. aug. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igen, tényleg olyanok mintha pici szúnyogok lennének csak zöldek és átlátszóak, ma reggel egy kis rakás döglődő rovart találtam az ablak alatt, tegnap este is 3x szedtem őket össze, előtte nem voltak ennyiek, olyan mintha invázió lenne pedig Pesten lakom a 9 kerben.. Most is takarítjuk őket az ablakból ecetes vizes ronggyal, tudtok olyat ami távoltartja őket a lakástól? Nem tudjátok mennyibe kerül egy szúnyogháló?
2013. aug. 3. 16:26
 7/7 anonim válasza:
Nálunk egy hete jelentek meg, a Vape ideiglenesen jó megoldás ellenük, de másnap újak jönnek. Múlt héten láttam pár fátyolkát, és a zöld szín miatt arra tippelek, hogy azok kicsiben, de nagyon nem biztos. Kapcsoljatok le bent 10-20 percre minden fényforrást és kint meg felkapcsolni a villanyt és szépen kimennek. Nagyobb lakás esetén helységenként kicsalogatni. Üveges ajtó esetében óvatosan menjetek ki, mert ha ég ment a villany és kinyílik az ajtó tömegesen jönnek be a fény miatt.
2013. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!