Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Megőrülök ezektől az apró...

Megőrülök ezektől az apró bogaraktól! Mik lehetnek ezek? Én csak "albínó muslicáknak" hívom őket, össze-vissza röpködnek, a lámpa v a monitor köré gyűlnek, beleszállnak az ember orrába is, a szobám most is tele van velük! Hogy irtsam ki őket?

Figyelt kérdés
Közelebbről megnézve olyanok mint a szúnyogok, aprók, muslica nagyságúak, átlátszóak, alig észrevehetőek, testük hosszú és zöld, fejük meg fehéres-sárgás!
2013. aug. 17. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A leírásnak nem felelnek meg, ám én is szenvedek néha a kis repkedő rovarkáktól. Én miniatűr lósz-a-rkáknak hívom őket, mert a szúnyoghálón gond nélkül keresztül jönnek és a fényre gyűlnek és egyszerűen meg lehet tőlük őrülni. Volt, hogy kaptak tőlem egy adag Raidet, másnapra a fél szobám tele volt a hulláikkal. Egyetlen megoldás, ha becsukod az ablakot és csak akkor nyitod ki ha a szobában már teljes sötétség van és vártál minimum 10 percet, hogy kívülről az ablakról is elmenjenek.
2013. aug. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mik ezek.


A repülő rovarokat általában szokta vonzani az alkohol, az üdítő, a gyümölcsök és az édes kajamaradékok illata, valamint a fény. Le kell vinni a szemetet, elmosni a mosatlant. Az ablakot akkor kinyitni amikor kint világosabb van mint bent, hogy húzzanak ki a fény felé.


De amikor még ott vannak sokan, be gyűjtheted őket.

Kiöntesz egy kis szörpöt vagy sört, vagy félbevágott gyümölcsöt egy nyitott zacskóba, fölé raksz egy asztali lámpát, és amikor már sokan vannak benne, óvatosan becsukod a zacskót, kiviszed a kukába.

2013. aug. 17. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tippeket kedves kommentelők igyekszem belőlük minél többet hasznosítani! Az első hozzászólónak üzenném, h de, a leírásnak megfelelnek, közelebbről megnéztem őket, elég jó a szemem,azért igaz, h mégsem teljesen olyanok mint a szúnyogok! Habár mostanában már szinte alig van belőlük, azt is észrevettem, az sem mindegy kint milyen az időjárás, hűvösebb, nedvesebb, esős időben kevésbé jönnek elő v egyáltalán nem! Kevesebb is van belőlük! Manapság már nem engedem h bejöjjenek , még időben, sötétedés előtt becsukódom és ha kinyitom az ajtót azzal a mozdulattal be is csukom, mert ott gyűlnek össze a leginkább! Pillanatok alatt bejönnek de hál istennek nem kellett még drasztikusabb módszerhez folyamodnom! :)
2013. aug. 27. 07:36
 4/7 anonim válasza:
Árvaszúnyogok?
2013. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hm...most megfogtál..létezik olyan is h árvaszúnyog? :O

én még nem hallottam...lehetséges h ezek azok??

2013. szept. 2. 04:29
 6/7 anonim válasza:
Én is most olvasgattam utána a neten, nézz képeket róluk és meglátod, hogy ezek árvaszúnyogok.
2013. szept. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szegények árvák :( Nincs se apjuk, se anyjuk :D Am köszi a választ utolsó kommentelő! Hiszek neked! De már nem érdekelnek! Nincsenek! Eltűntek a színről! :)
2013. okt. 2. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!