Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pontosan milyen pók lehet...

Pontosan milyen pók lehet amit a minap láttam?

Figyelt kérdés

Egy pár nappal ezelőtt, sittet (építkezésből származó hulladkék anyag)pakoltam, amikor is odébb görgettem egy vasbeton darabkát. Na itt jött a pók. Elég nagy dög volt az biztos, viszont gyönyörű. Formára olyasmi volt mint egy normál pók, szal nagy kerkded potroha, vékony lábak (de nem túl vékonyak), amik görbültek normálisan. Szóval nem ilyen farkaspók féle "lapos" pók (a pók fanoktól előre is elnézést a farkas pók leírása miatt). A potrohán SÁRGA csíkok voltak hosszában, viszont ott a feje vagy tora környékén pedig fehér csíkok. Elég fürge volt, próbált mindig elbújni, végül mikor megállt jobban megfigyeltem, a csáprágói is az általam általánosnak vélt pók-csáprágók voltak, szóval semmi extra.

Valaki esetleg meg tudná mondani , hogy miféle pók lehetett? Ha "esetleg" a leírás hiányos, kérdezzetek bátran,megpróbálok válaszolni.



#pók #potroh #csáprágó #sárga csík
2013. aug. 25. 21:25
 1/5 anonim válasza:
Nem lehet, hogy darázspók volt?
2013. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Neem, láttam már darázspókot jó párszor, ez tuti , hogy nem az volt.
2013. aug. 25. 21:35
 3/5 sadam87 ***** válasza:

Hát túl sok minden nem derült ki arról, miben tér el a többi póktól. :) Azért próbálok két tippet.

Szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis):

[link]

[link]

Mondjuk általában nem éppen csíkos a potroha, de változhat a mintázata. Általában a lyukában ücsörög, de ősszel láttam már nyílt terepen barangolni.

Szegélyes vidrapók (Dolomedes fimbriatus):

[link]

[link]

Hát ennek a potroha nem éppen kerek, meg amúgy is eléggé vízhez kötődik, de legalább csíkos. Most hirtelen csak ezek jutottak eszembe.

2013. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Lehet hogy a csodáspók volt az!
2014. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Frady Endre válasza:

Vasbetonpók lehetett... :)


Vasbetonpók hálójába

Beakadt egy ólomdongó

S alig moccan ólomlába.

Címszereplőnk rászól: Don’t go!


Vasbetonpók szörnyű állat,

Higanylegyet simán megesz;

Ráfolyat híg cementnyálat,

Bekapja s a hasa degesz.


Vasbetonpókot, ha látnál,

Fuss, hagyd ott a tejbepapit,

Mert bár lassabb ő a vártnál,

Ha rád zuhan, péppé lapít!

2016. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!