Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Fáj a Madárpók csípés?

Fáj a Madárpók csípés?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki lesz egy madárpókom nevét még nem tudom úgy mond meglepetés lesz..Hím elvileg és eléggé harapós ha jól tudom de csak ha szívatják (minden pók ezt csinálja szerintem)

Mondták hogy kesztyűvel foghatom meg csak a szőre miatt. Azon keresztül át tud harapni egy felnőtt példány? egy olyan mosogatós gumikesztyű (sárga boltba 300ft)



#harapás #madárpók #fájdalmas e?
2013. nov. 2. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
gondolom nem minden sarkon van olyan ember akit megharapott egy madárpók.. én úgy hallottam a pókót alulról közelísd meg és úgy vedd fel bár gondolom nem úgy szeretnéd h elkísér a boltba is de szerintem ha szépen óvatosan emeled fel semmi oka nem lesz a harapásra :)
2013. nov. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A mosogatos gumikesztyun szerintem siman at tud harapni, igy legy ovatos, vagy vegyel egy minosegi kesztyut!
2013. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ment a like :) És fájdalmas? ha igen mennyire 1. 10-es skálán? és ha meg is harap hova kell mennem ? (orvos) elsőnek.:)
2013. nov. 3. 00:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, simán átharap az ilyen kesztyűn. Biztos, hogy hím? Mert ha tényleg az, akkor lassan keresgélhetsz is másik pókot magadnak, ugyanis a hímek ivarérés után (kevés kivételtől eltekintve) elvesztik a színüket, beszüntetik a táplálkozást, nem foglalkoznak semmivel, egyetlen céljuk a párzás és általában nem is élnek 1 évnél tovább. Ezzel ellentétben nekem az egyik nőstény pókom már 9 éve velem van.


a madárpókot egyébként egyszerűen nem kell fogdosni, nagyon nem arra való. Ha eléggé harapós fajt kapsz, pláne. A legnyugodtabb fajok fogdosását sem ajánlanám ilyen kezdőknek, mert bármi megeshet.


Engem szerencsére még sosem csípett meg, de fáj. Nagyon fáj. Képzelj el egy méhszúrást egy 2cm-es fullánkból sokszoros méregmennyiséggel. Azt mondják a madárpókcsípés egy kutyát simán megöl, gyermekekre, betegekre, idősekre szintén nagyon veszélyes.

2013. nov. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Az oldal közeper táján van Ambush leírása egy csípésről, olvasd el. Amúgy meg nézd végig a topikot a témával kapcsolatban. Meg úgy általában az arachnida oldalt a pókokkkal, póktartással. Ha bármi kérdésed van, ott segítenek.

2013. nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!:)
2013. nov. 3. 23:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen pók..

Egyébként csak kálciumot kell szedned ha megcsíp :)

éget egy picit ... amúgy nem fáj jobban mint egy darázscsípés :D

2014. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!