Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar lehet ez reggelen...

Milyen rovar lehet ez reggelente a fürdőszobámban? (Kép)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hete szinte minden reggel mikor felkelek, ahogy belépek a fürdőszobába, a földön mindig futkozik valamilyen rovar.


[link]


Ez lenne az. Elég kicsi, viszont nagyon gyors, alig bírom eltaposni. De hiába tiprom el, másnapra megint van egy példány. És csak a fürdő és a wc ahol előjön, sehol máshol. A lakás tiszta, rendszeres a takarítás, még erre sem foghatom.

Van, h egy hétig egyet sem látok, de van, mint pl ma, h 3 is rohangált. És mindig csak a padlón.

Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm!



2013. dec. 9. 04:32
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Ezüstös pikkelyke (esetleg ezüstös ősrovar).

Teljesen biztos, hogy az igen gyakori, szinte minden háznál megtalálható.

A vizes helyiségeket jobban kedveli, gyakran látni fürdőkádban, vagy akár ha felemelsz egy vödröt, vagy nedvesebb ruhát a földről, akkor az alatt.

Teljesen ártalmatlan lény, nálunk is van. Ha párás, nedves a lakás, akkor gyakrabban találkozni vele. Nem tud csípni, nem okoz betegséget. Elvileg tapéta egyes részeit vagy a könyvek ragasztását és lapjait is eszi, de én még sosem vettem észre, hogy szétesnének a könyveim, pedig nálunk évek óta vannak még a hálószobában is olykor.

Kiirtani igen nehéz, Boltban kapható szerekre ne is költs, talán a hivatásos irtók tudnak csökkenteni az enyhe fertőzöttségen, de végleg eltüntetni szinte lehetetlen (legalábbis azt olvastam róla).

Viszont tényleg semmi bajt nem okoz, tehát próbáljátok szárazabban tartani a helyiséget, sokat szellőztetni, esetleg párátlanító készüléket is betenni, és persze nem a földön hagyni pl. a koszos vagy a vizes ruhát, mindent ésszerűen pakolni, hogy szellős legyen a padló körüli rész, pl. legyen egy kevés hely a polcok, szekrények és a padló között is.

2013. dec. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezüstös pikkelyke. Tiszta lakásokban is megjelenik, inkább vizes helyiségekben, fürdőszobában és konyhában.

Nem fontos kiirtanod, mert ártalmatlan. Ez a faj 300 millió éves, örülj, hogy házi Jurassic parkod van. :)

2013. dec. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, valóban megjelenik a legtisztább lakásokban is, szerintem nem kell szégyenkezni miatta. Rengeteg gazdag és gyönyörű, szinte már palotában élő partnerem volt, akiknél szintén megtalálható volt ez a rovar. Nem gondoltam semmi rosszat, szerintem ez természetes dolog, a pókok is bejutnak olykor, vagy akár a kisebb hangyák, hiába élünk modern lakásokban, teljesen nem lehet elzárkózni minden élőlény elől. Persze én már régen is ismertem ezt a rovart, ezért sosem váltott ki belőlem undort vagy hasonlót. Szerintem is békélj meg vele, ártalmatlan. Ha pedig vendégeid vannak és használják a fürdőt is, akkor mondd, hogy van pár apró, gyorsan futő, kis ezüst, répa alakú lényecskéd, aminek a neve ezüstös pikkelyke, és tájékoztasd őket, hogy ártalmatlanok, ne ijedjenek meg. Ha téged zavar az ilyesmi, akkor még azt is elmesélheted, hogy te is ki akartad irtani, csak azt mondták, hogy nem nagyon lehet és mesélhetsz arról, hogy amúgy a legtöbb lakásban megtalálhatóak. Így senki nem fogja azt gondolni, hogy igénytelenek vagytok és nem fognak úgy kezelni, mintha csótány vagy tetű lenne nálatok. Tényleg szinte mindenkinél van, csak sokan nem veszik észre, mert van amikor csak éjjel bújik elő a mosdóban és ha felkapcsolják a lámpát rögtön el is bújik repedésekbe.
2013. dec. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Végre én is megkaptam a választ hogy mi a fene futkározik néha a fürdőben és a hálóban :D
2013. dec. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még szép is. Olyan kis aranyos. Ha van a budiban lábtörlő, az alatt is megtalálod.
2013. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nálunk is van állandóan.Anyám leszokat fújni a lyukakat rovarölő szerrel a padlón egy darabig eltünnek aztán újra előjönnek.Csempe fuga között szerenek szaladgálniÁrtalmatlan lények.
2013. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MiaMoon válasza:
Sziasztok! Én újjépítésű lakasban lakom. Nekem is van ilyen bogoram, vízálló 😅 Ha lefújom valamilyen szerrel csak akkor tudom elkapni, mert mint egy molylepke poros a teteje. Az is igaz, h nem lehet kiirtani. Nagy takarítás után pár napra újra feltünik. A párástalanító nagyon jó ötlet. Ki fogom próbálni. Nekem nagyon hasznos volt amit írtatok. Köszönöm!
2017. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!