Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar lehet a képen...

Bond079 kérdése:

Milyen rovar lehet a képen látható egyed?

Figyelt kérdés
kepfeltoltes.hu/view/140305/119_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2014. márc. 6. 06:56
 1/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Na jó, én feladom.. Fél 10 óta a cincéreket böngészem, végignéztem 7 könyvet és pár száz fajra rákerestem Google-ben, de valamiért úgy érzem, rossz irányban indultam el..


[link]


Töltsd fel ide a képet, remélhetőleg többet tudnak segíteni. Esetleg írd mellé, hogy mikor és hol fotóztad.

(A legröhejesebb az egészben az, hogy ismerem a fajt, de még csak a család se jut eszembe, nemhogy a fajnév..)

2014. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sadam87 ***** válasza:

No, azt én se tudom megmondani, milyen faj, még csak azt sem, melyik családba tartozik, de azt elmondom, mire jutottam.

1. Biztos nem cincér, mert azoknak a harmadik lábfejízük két lebenyre oszlik, míg ennek egyszerű.

2. Amennyire látom a kép alapján a lábfejízek száma 5-5-4 (de nem vagyok benne biztos, sajnos ezek már nem látszanak annyira jól a képen, lehet pl. 4-4-4 is). (Ugyanezért nem lehet levélbogár sem.)

3. Az alapján a határozókulcs alapján, amit hirtelen találtam (link lent), a faj tartozhat a Tenebrionidae családba, illetve a kulcsban 52-55 pontokban szereplő családokba, köztük a Meloidae családba. (Mellesleg van olyan borágcsalád, hogy Euglenidae??? Lehet, hogy nem a legjobb ez a kulcs...)

[link]

De konkrét fajt, ami erre emlékeztetne, egyikből sem tudok.

2014. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi Srácok a fáradozást!
2014. márc. 8. 19:41
 4/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

A cincér nálam is csak "jobb híján" ötlet volt.

Éés, a Melonidae vonalon elindulva, nem állítom hogy 100% ez a faj, de őt találtam:

[link]

A bimaculatus/bimaculata név mondjuk sejthető volt. Ha minden igaz, a magyar neve mezei élősdibogár. Igazából a hólyaghúzófélék eszembe jutottak, de valamiért elvetettem. Kicsit több infó róla, magyarul:

[link]

És így már meg is van, honnan volt ismerős nekem a faj.

Kooperációval csak meglett/meglesz. :D

2014. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mutáns katicabogár.
2014. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sadam87 ***** válasza:
Szép! Engem meggyőztél. :D
2014. márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!