Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajba tartozik ez a bogár?

Milyen fajba tartozik ez a bogár?


2014. márc. 7. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a 'rabló csirpák'.
2014. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezen kívül lehet még valamit tudni róla, vagy teljes titoktartás övezi? Mert szerintem ez a "rablócsirpák" nem is létezik, mint bogárfajta. Azt hiszem, csak most találtad ki!
2014. márc. 7. 13:08
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
2014. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet, de videámon megfigyelhető néhány külömbség.

Ami engem meglepett, hogy a potrohja a darázs potrohjához hasonlít inkább. Feltételezem, hogy még fullánkot is tartalmaz, mert erősen támadó állást vesz fel, mikor közelítettem hozzá. Nem látható rajta az a jellegzetes villás farok sem.

De azért köszönöm a tályékoztatást, jó tudni, hogy van a földön hasonló faj.

2014. márc. 8. 10:27
 5/5 sadam87 ***** válasza:

Pedig tényleg holyva lesz (bár úgy tudom, több hasonló faj van, szóval nem 100%, hogy pont az, amit az előző válaszoló linkelt). Ez a védekező állás tipikusan a nagy termetű holyvafajokra jellemző. Fullánkjuk egyébként nincs, a rágójukkal tudnak harapni, illetve bűzmirigyeik vannak a potrohuk hasoldalán.

Itt még találsz róla képeket (a védekező állásról is):

[link]

2014. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!