Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Aki méhész az mennyi időt...

Aki méhész az mennyi időt fektet bele?

Figyelt kérdés

Jár-e ez valamilyen rossz dologgal?

Nem sok mindent tudok róla de a párom ezt szeretné csinálni..

És mennyi időt kell ebbe tölteni? Mindennap órákat?


2014. márc. 8. 20:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Mennyire lehet ebből egyáltalán megélni? Az az igazság hogy én nem nagyon támogatom mert semmi tapasztalata nincs és azt hiszi hogy majd ebből sok pénze lesz.
2014. márc. 8. 20:23
 2/4 acelsziv ***** válasza:
100%

Ez nem olyan, hogy "gyere cipó, megeszlek"

Kell egy alapfelszerelés. Kaptár, keretek, műlép, pergető, kannák hogy csak a nagyobb dolgokat említsem. Zéró tudással semmire nem fog menni. Legalább pár szakkönyvet olvasson el. Nem ártana odacsapódnia egy tapasztalt méhész mellé és némi gyakornokságot csinálnia. Amúgy a szúrásokat leszámítva nem rossz szakma csak nem tudom, most mennyire lehet megélni belőle. Anno a felvásárlók gyalázatos árakon vették meg a mézet. A vándorlás idő és pénz, anélkül viszont nincs termés.

2014. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Singham ***** válasza:
0%
Először is menjen el méhész tanfolyamra, mivel anélkül elég szépen megbüntetik. Ha ez meg van gondolkozzon el rajta mennyi pénze van, miközben ahogy írták is elmegy szépen tanoncnak egy tapasztalt méhészhez. Feltéve, ha talál majd még, mivel most sokan befogják fejezni a leendő akác irtások miatt (köszi EU). De arra készüljön fel, hogy nem könnyű meló, meg nem is éppen olcsó. Alapból kaptárak megvétele, méhek szerzése, azok kiköltöztetése, stb. Lesz olyan időszaka mikor pihenni nem fog tudni. Télre pedig meg kell oldania, hogy túléljék a méhek. Mint írtam nem könnyű meló. Én is gondolkoztam rajta, hogy elkezdem, csak nincsenek meg a megfelelő lehetőségeim.
2014. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 acelsziv ***** válasza:
Azért ennyire nem kemény... Nagyapám anno úgy kezdte, hogy befogott egy raj méhet, ami odatelepedett a munkahelyén a lámpaoszlopra. Kapott kölcsön a barátjától egy régi kaptárt és nekilátott. Ha tud olcsón faanyagot, akkor az ember el tudja készíteni a kaptárokat. Minden leírás megvan egy jobb szakkönyvben. Télre mi gyékényt vágtunk, abból egyfajta párnát varrt nagyapám és azt raktuk a kaptárakba, valamint cukorszirup kell az etetéshez.
2014. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!