Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Segítség! Biológia érettségi...

Segítség! Biológia érettségi dolgozatot kell írnom és a méheket választottam témakörnek. Nem sok mindent találok neten, tudnátok segíteni egy-két dologgal? Méhészek elsősorban.

Figyelt kérdés

Biosz dogát kell írnom érettségihez és ezeket a kis serény állatokat választottam, mint témakörnek. Azért is, mert példaértékűek és csodálatra méltóak. Csak mint laikus nem méhész, nem sokat tudok róluk, neten pedig már majdnem mindent elolvastam, amit találtam, de ezek az infók, nem nagyon elegek a dogához, sőt, látván azt, hogy egyik, másik oldal kopírozza egymást, így ugyan az a szöveg található, vagy cseppnyi változtatás lelhető fel benne.

Ezért is kérek itt segítségét, hátha van, aki már szerkesztett méhecskés beszámolót, vagy szakmabeli, így talán tudna nekem segíteni!

Köszönöm!



#biológia #érettségi #méh #dolgozat #segítség. méhész
2014. márc. 14. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy milyen szempontok alapján kellene megírni a dolgozatot. Beszámolót nem küldök, mert szerintem a dolgozat lényege az lenne, hogy kikeresd, kiszűrd az információkat, önálló munka... A neten is lehet találni jó pár ábrát, angol cikkeket, wikipédián is van egy csomó jó dolog, esetleg elmehetnél a könyvtárba is.

Beírok néhány kifejezést, aminek utána tudsz nézni (mi ezekről tanultunk az egyetemen): méhek rendszerezése, kommunikáció ( itt gondolok kémiai, akusztikus, stb),a méhtánc (Karl von Frisch, Konrad Lorenz, Niko Tinbergen- ők Nobel-díjasok), idegrenszer, (dúcidegrendszer, proto-, deutero-,tritocerebellum, gombatest!! Ezeknek mik a funkciói, hol helyezkednek el, hogy néznek ki, esetleg össze lehetne hasonlítani más rovarok agyával, stb. Lehet írni a szemekről, csápokról, fullánkról, szaporodásról, mézről, bele lehet venni egy kicsit az anatómiát is, szóval jó pár oldalt lehetne írni. Én a végére tuti beletenném hogy milyen szerepük van ökológiailag, stb.

2014. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!