Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Madárpókról kérdés? Többi lent!

Madárpókról kérdés? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elhatároztam,hogy veszek egy pókot rendesen utánaolvastam mindennek és nézegettem eladó pókokat és azt láttam hogy az van odaírva hogy "szexálatlan"..Viszont azt olvastam,hogy a nőstény pókok nagyobbra nőnek, tovább marad szép színük,és a legfontosabb hogy sokkal sokkal tovább élnek.. Akkor igazán lényeges hogy milyen nemű a pók nem?? Mégis ki vesz olyan pókot aminek nem tudni a nemét ha ekkora a különbség?? Vagy a tenyésztőknek van ez?? Még annyit szeretnék kérni mivel rengeteg pókfajta van képtelen vagyok annyit végignézni, de viszont nagyon nagy méretű pókot szeretnék illetve nagyon színeset! :) Tudnátok leírni ide ebbe a két kategóriába illő pókokat? Lehet feketés is de az legyen nagyon nagy.:) Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 29. 02:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaa és a színesek közül a kék tetszik nagyon!
2014. ápr. 29. 02:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hol is kezdjem? A pók neme fontos, de... ajánlott kis pókot venni, (főleg, ha ez a legelső) hogy megismerd, tanulj belőle, lásd, ahogy növekszik, megismerd a viselkedését, és úgy általában tudd helyén kezelni a dolgokat. Ha rögtön egy felnőttet veszel, aminek már tudni lehet a nemét, az igen nagy meglepetéseket fog okozni, ami se neked, se a póknak nem jó.

A pók választása. Erről jópár vélemény született már, amiben megegyeznek, hogy a Brachipelma fajok jók kiindulásnak. Nyugodtak, békések, és nem utolsó sorban szépek. Pl. egy B. Smithi:

[link]


Ajánlják még a Grammaotola fajokat hasonló okokból. Ami ellenük szól, hogy elég lassan nőnek, ez egy türelmetlen kezdőnek elveheti a kedvét a pókászattól. G. Pulchripes

[link]


Konkrétan kék színű pók pl. az Avicularia Versicolor. Gyönyörű egy jószág, kis korában olyan, mint egy kék hópihe, felnőtten meghatározhatatlan vörös-lila árnyalatokban pompázik. Ő, az előzőekkel ellentétben fán lakó pók, kicsit több odafigyelést igényel, és kiszámíthatatlanabb az előzőeknél, de alapvetően nyugodt fajta.

Fiatal: [link]

Idős: [link]


Ha igazán nagy pókot szeretnél, akkor Lasiodora Parahybana. Nagy. Gyorsan nő, jól eszik, látványos, szép. A külsejéről nem is kell többet mondani, elég ez a kép:

[link]


Amúgy meg, nézz fel a [link] oldalra, itt mindent megtalálsz. (ha csak olvasgatsz, nem kell regisztrálni se)

2014. ápr. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod! Még annyit kérdeznék mivel azt rengeteg helyen leírják hogy melyik fajta póknak hogy rendezzük be a helyét meg mivel de azt még egy helyen se láttam hogy milyen gyakran kell takarítani? Vagy nem is kell? Nem penészedhet be a föld/tőzeg satöbbi?
2014. máj. 4. 12:33
 4/5 Nick125 válasza:

Szia!

Én azt olvastam, hogy a talajt évente 1x kell cserélni .

2014. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. máj. 9. 10:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!