Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ezek milyen fajta hangyák?...

Ezek milyen fajta hangyák? Nem veszélyesek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

A hátsókertünkben találtam őket. Egy kivágott, korhadt fába költöztek bele. A nagyobbak kb. egy centisek is vannak. Elég ijesztően néznek ki, remélem nem valami gyilkoshangyák.:D


2014. máj. 2. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szürke lóhangya (Camponotus vagus) - Nagytestű faj, füves domboldalak, rétek lakója, holt fákban fészkel. A királynő 14-16, a dolgozók és katonák 6-12 milliméter méretűek. Könnyedén felismerhetjük szőrös potrohukról, a katonákat szív alakú fejükről, illetve nagyobb méretükről. Nagyméretű kolóniákat képez, egyes bolyokban akár tízezer egyed is élhet. A Budai-hegységben Csillebérc füves, ligetes domboldalain, a Budapest környéki akácosokban illetve a Dunántúlon gyakori.


Ne nagyon piszkáld őket mert elég fájdalmasat csípnek. :)

2014. máj. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sadam87 ***** válasza:

Én úgy tudom, a magyar neve fekete lóhangya. Az Alföldön is elterjedt. Ahogy te is tapasztaltad, fákban fészkel (szerintem inkább erdőkben erdőszéleken él).

Azt nem tudom, mennyire fájdalmas a csípésük, sose csíptek meg, pedig többször voltam olyan helyen ahol nagy számban élnek. A nem ülsz oda a boly bejáratához, vagy az útjukba.

[link]

2014. máj. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!