Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók lehet?

Ez milyen pók lehet?

Figyelt kérdés

[link]


Az első pár lábát mintha nem használná járásra, hanem kicsit felemelve lennének. Sajnos nem tudtam még egy képet készíteni róla, mert gyorsan elbújt.


2014. máj. 4. 01:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam is előfordult ilyen pók. Én ilyet folyó parton láttam gyorsan szaladgálni. Szerintem onnan hoztam haza.
2014. máj. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, egyébként is elég kicsinek tűnik (illetve nem igazán tudom így a képről rendesen megállapítani), de szerintem nem veszélyes pók. Valami normál pók lehet, úgy értem nem valami extra, ki kell tenni a házból vagy lecsapni (ha újra találkozol vele). Kétlem, hogy bántana, vagy kárt okozna a lakásban. A legtöbb pók akkor emeli fel az első lábait, amikor támadó állásban van, vagy amikor nem érzi magát biztonságban, pl. idegen terepen és készenlétben van. Vagy amikor "vizsgálgat", akár a felületet, amin végigmegy. De egyes példányoknak megerősödtek, vastagabbá váltak az első lábaik, átalakultak, azok viszont általában valóban nem sima házi pókok, inkább kintiek, olyan helyen élének, ahol ennek a "mutációnak" hasznát veszik. De akkor sem gondolnám, hogy veszélyes lenne rád vagy az esetlegesen tartott állataidra. Sajnálom, hogy pontos névvel nem szolgálhattam. Egyébként szerintem ez talán ragadozó életmódot folytathat, úgy értem vadászhat az áldozataira, nem csak vár a hálóban. Talán amiatt is vannak ilyen "karjai", hogy le tudja velük fogni a zsákmányt. Az ilyenek viszont legtöbbször mozgó célpontot keresnek és nem akkorát, mint az ember, tehát ez sem jelenti azt, hogy tartani kellene tőle. Mivel elsődleges fegyvere a módosult lába lehet, így valószínűleg nem is mérges, vagyis az emberre, nagyobb állatokra nem veszélyes.
2014. máj. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem is azért tettem fel a kérdést, h mérges-e, mert nem félek tőlük (bár ma reggel arra keltem h 10 cm-re a fejemtől a falon mászik egy ilyen).


Egyébként ahogy megfigyeltem folyamatosan fenntartja a lábát, és meg is van vastagodva.

2014. máj. 4. 04:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Méretét tekintve kb 5-8 mm lehet.
2014. máj. 4. 04:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!