Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha egy Fürge gyíkot (Lacerta...

Ha egy Fürge gyíkot (Lacerta Agilis) berakok a tarantulám (Grammostola Rosea) terráriumába akkor a pók meg tudja enni a gyíkot? És a gyík nem tesz kárt a pókba?

Figyelt kérdés
A pókom másfél éves (9 vedlés), a gyík pedig 11cm hoszzú (farokkal). Előre is köszi a válaszokat!:)))

2014. máj. 5. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább kapcsold be a V6-ot és nézd a pankrációt...

Mert kb. hasonló dolog várható, nem tudni melyiknek esne nagyobb baja, de szerintem egyik sem lenne biztonságban. Mindkettő tud kárt okozni a másikban, sok mindentől függ, hogy épp melyik kerülne ki győztesen a dologból. Én nem akarnám csatatérré változtatni a terráriumot és elveszíteni valamelyik, vagy akár mindkét állatom, így én nem tennék ilyet. Neked sem javaslom.

2014. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sadam87 ***** válasza:
100%

Emellett a fürge gyík Magyarországon védett, eszmei értéke 25000 Ft, az egyedek elpusztítása, károsítása szabálysértésnek minősül!

[link]

2014. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Miért néznék kamu szart???

Először is ne arra gondolj hogy a pók és a gyík úgy fognak harcolni mint a gladiátorok (nem lesz csatatér) a pók ráugrik a zsákmányra, megcsípi és meghal, nem én pusztítom el, és mi van akkor hogy ha pl. a macskám fogja meg úgy hogy én nem is tudok róla, akkor most fizessek a macskám után 25000ft-ot? Meg honnan tudná meg bárki is hogy én most beraktam a póknak egy gyíkot? Nem fogja minden rendőr vagy nem tudom ki minden nap megkérdezni, hogy "Ma öltél gyíkot?"...

2014. máj. 6. 13:26
 4/13 sadam87 ***** válasza:
86%
Azért aközött, hogy a macskád a tudtod nélkül elkap egy gyíkot, és hogy szánt szándékkal beraksz egy gyíkot a pókodnak, amiről (most már biztosan) tudod, hogy védett, van különbség. Egyébként csak azért írtam, hogy védett, hogy tudjál róla, hátha vagy annyira felnőtt, hogy tudd mi a helyes.
2014. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem gondoltam komolyan, hogy nézd azt a műsort, én sem nézem, nem szeretem, nem érdekel. Csak arra próbáltam utalni, hogy nem lenne jó vége, komoly sérülések lennének, harcolhatnának stb.

De látom te is az a típus vagy, akinek beszélhet az ember, még te vagy felháborodva, hogy választ kaptál a kérdésedre (valószínűleg, mert nem olyat, ami tetszik)...

Csak majd ne felejtsd el, hogy a macska jogilag nem büntethető, te viszont igen. És te kiírtál erről kérdést, tehát előre eltervezted a dolgot (amennyiben megvalósítod), és neked talán több látogatód és rosszakaród is van, mint egy macskának.

Amúgy meg akinek ilyen a hozzáállása, hogy nem az nála a lényeg, hogy elpusztul az az állat, hanem, hogy mindegy, hogy az ő hülyesége vagy a macska természetes ösztöne miatt, annak semmilyen állat nem való. Növényt is sajnálnék egy ilyen ember kezébe adni...

2014. máj. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon az ÖSSZES hüllőfaj védett!

Nem hiszem,hogy ez az állat lenne az egyetlen,ami a pókodnak a táplálására megfelelne.Vegyél neki takarmányállatot,gyíkot meg engedd el.A gyík egyébként hasznos,míg a pókod nem az,legfeljebb neked.

Beteg ember vagy,ha megetetsz a pókoddal egy védett állatot és még élvezed is.

2014. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ostoba módon leírtad,hogy szándékosan elpusztítasz egy védett állatot,tehát szabálysértést követsz el.Elmentettem a kérdést,tehát még bizonyíték is van ellened,ha épp kell.

Ha megtudom,melyik hatóságnál kell az ilyesmit jelenteni,elküldöm nekik,hadd örülj.

A macskádnak nincs esze,egy ösztönlény.Ebben egyformák vagytok.

2014. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért a macskának több esze van, mert ha az csinál valamit vagy készül rá, de mondod neki, hogy nem szabad, esetleg jelzed is egy kicsi fülessel, vagy lefújod olyankor egy flakonból vízzel, akkor azt többet nem csinálja. A kérdező viszont szemmel láthatóan nem tanul a dolgokból, tehát a macskának már most magasabb az IQ-hányadosa.
2014. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Eddig nem tudtam hogy védet...13 vagyok...Sok dolog van amit nem tudok még...
2014. máj. 11. 15:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor most egy újabb infó: Úgy tudom az, hogy te valamiről nem tudsz, nem mentesít a felelősség alól. Ami amúgy elég érdekes dolog, de tényleg így van. Sokszor védekeznek ezzel tárgyalásokon is, de senkit nem érdekel, hogy te esetleg nem tudtad, hogy azt nem szabad. Meg ez olyan, hogy bárki mondhatja, hogy jaj ő nem tudta...
2014. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!