Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet kiirtani?

Hogyan lehet kiirtani?

Figyelt kérdés

[link]


8.emeleti panel.Kicsi szobám van,6 négyzetméter.Csak itt van az egész házban.Valamikor hemzseg tőlük,máskor eltűnnek.Sajnos van kettő elég nagy repedés a szobám falán,de nem tudok velük mit csinálni.Egyszer láttam,hogy egy ilyen dögség az egyik ilyen repedésből jött ki,és amikor le akartam csapni,mászott oda vissza.Ennek ellenére kedvelik az ablakom környéki helyeket,de úgy ámblokk a szobámat,újabban az íroasztalomra is feljönnek 1-1 -szer.

Valaki ötlet?

16/L



2014. máj. 20. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek a repedést töltsd fel valamivel. Ha nagyon nincs pénzed/pénzetek, legvégső esetben akár szilikonnal is ki lehet tölteni (nem a legszebb, de végszükségre jó), abból ezer forint egy tubus, és eléggé nagy repedést is ki tudsz vele tölteni. Vagy művészboltban veszel gipszet, és abból csinálsz nagyon sűrű kenőcsöt.


Ezután egy NAAAGYON alapos rendrakás, takarítás. Mindenhol, minden lehetséges helyen, fertőtleníteni alaposan, leginkább sötét, félreeső zugokban. Minden lehetséges táplálékforrást megszüntetni (tehát a szobádban egy jó ideig ne egyél, és ne is vigyél be semmilyen ehetőt, se csoki, se kifli, semmi morzsálódó, szóródó).

2014. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezüstös pikkelyke. Vegyél valami rovarirtószert mászó rovarok ellen, az szokott használni rá. Csodálom, hogy a szobádban van, mert elsősorban vizes helyiségekben szokott lenni, a párát szereti...
2014. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Élelem nélkül akár egy teljes évig megmaradnak. Az ezüstös pikkelyke szereti a papírt, a cukrot és a lisztet"
2014. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát papír van bőven,akkor lehet,hogy,hogy elpakolok :/ (Renszerető ember vagyok,minden rendben áll,de lehet,hogy kicsit sok).Van párologtatóm,az ablaknál,de nem hiszem,hogy az olyan intenzív lenne.Hát,majd meglátjuk,megpróbálok elpakolni :/ És nem enni a szobámban.
2014. máj. 20. 14:12
 5/7 polarbeer ***** válasza:

Nem ezüstös pikkelyke, hanem kemencehalacska (Thermobia domestica). Rokonok, de fő különbség, hogy a kemencehalacska tud falra, és plafonra is mászni, az ezüstös pikkelyke nem. Mindkét faj éjszakai aktivitású, a kemencehalacska jobban szereti valamivel szárazabb helyeket. Wikiről: "A faj a meglehetősen magas hőmérsékletet kedveli (38 °C az optimális számára, de egy ideig 50 °C-on életben marad)"

Bármilyen apró repedésben elbújnak.


Én nem hallottam még olyanról, hogy valamely házban kemencehalacska-invázió ütötte volna fel a fejét. 1-2 egyed több helyütt felbukkanhat, de 10-es nagyságrendben, zavaró mértékben még sosem hallottam jelenlétéről. Tudd, hogy nem kártevő, nem terjeszt betegséget, nem eszi a falat, se a fát, maximum mászkálásával zavarhat.


Komolyan érdekel: hány fok van a szobádban?

2014. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

20-25 °-nál nem több :/

És ugyan a szőnyegemen az asztalomnál szoktak lenni morzsák,de nem vészes,meg az íróasztalomon csak 2-3 alkalommal tanyázott egy ilyen,de akkor se a szőnyeg környékén,meg olyan vészesen sok morzsa akkor se volt :/

2014. máj. 21. 20:04
 7/7 polarbeer ***** válasza:

Oké, az állat megtelepedett, nem tudni miért, de ott van. Takarítsd ki a szobádat, és ne egyél bent. Pár héten belül el fog tűnni a kemencehalacska a szobádból, mert kell neki a szénhidrát, amit eddig a morzsákban talált meg. Az, hogy nem láttad kajálni, az szintén bizonyítja az éjjeli életmódját.


Ha nem talál majd morzsát, és egyéb kaját, a könyveidet kezdni majd rágcsálni, ezért rakd őket nylonba, vagy vidd őket valahová.

2014. máj. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!