Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mik ezek? 3 napja észrevettem...

Mik ezek? 3 napja észrevettem a konyhaszekrényen hagyott kávés kanálon hogy pici fehér valamik vannak rajta.

Figyelt kérdés
3 napja észrevettem a konyhaszekrényen hagyott kávés kanálon hogy pici fehér valamik vannak rajta.Aztán megnéztem a konyhaszekrényt, és az is tele volt velük mindenütt. Olyanok mint ha buzadarát hintettem volna szét a konyhaszekrényen, csak mozognak. Vettem rájuk Raid maxot, most a bio killel probálkozom. Látom hogy megdőglenek tőle, de aztán pár ora mulva, ujra látom hogy pár még mindig ott mászkál. Lassan az őrűlet határán állok miattuk. Mi lehet ez? És mivel lehet kiirtani őket?

2014. jún. 20. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
kíváncsi lettem, mi lehet... fotót nem tudnál feltenni?
2014. jún. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok fotót csinálni,mert ojan picik mint a porszem,de látom hogy mozognak.
2014. jún. 20. 18:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Én elsőre valami légy petéire vagy lárváira (ilyen jó időben már hamar kikelnek) gondoltam volna, talán valami kisebb fajta, bár a leírásod alapján nem annyira biztos...


Hogy voltak elhelyezve a még nem mozgó peték? Egy kupacba vagy mindenhol a kanálon? Volt mellette is? Vagy pár eleve a petékből is volt mindenütt, vagy csak miután elmásztak a kanáltól?


Tudom, hogy nem annyira finom módszer, de én a Raid-et jobban tudom ajánlani mint a Biokill-t vagy akár az Insecticide-t, az utóbbiak ugyanis sokszor hatástalannak bizonyulnak és még drágábbak is (saját tapasztalat is).

Ha lehet mindent húzz el ott a környéken és takaríts ki, a közeli szekrényekből is pakolj ki és nézz át mindent, találsz-e benne valami élőlényt. Moss át mindent fertőtlenítőszeres vízzel, vagy Domestos-os vagy Flóraszept-es vízzel, aztán töröld szárazra konyhai törlőkendővel (amit utána dobj ki odakint a nagy kukába). Ha minden megszárad fújhatsz pát csík Raid-et a kritikus helyekre, de ha mindent átmosol és már nem találsz többet, akkor elvileg teljesen el fognak tűnni, egy-egy kósza példány még előfordulhat, de remélhetőleg vége lesz a rémálomnak.


Amúgy van valami lepke és valami apró bogár is, ami hasonlót csinál... Sajnos nem tudom a nevüket, de vidéken sokszor láttam hasonlót és emiatt ezerszer hallottam, hogy mit hogy kell elrakni és az ajtót zárni ésatöbbi, mert különben ez lesz. Azt tudom javasolni, hogy alaposan nézz át mindent, a lisztet is ajánlott leszitálni és átvizsgálni, rizst, cukrot mindent. Kidobni persze egyszerűbb lenne, de legalább jó lenne tudni, hogy miben van még vagy mit találsz még ott, hátha könnyebb lenne beazonosítani, főleg ha esetleg kifejlett példányt is találnál. Mindent alaposan kimosni, ami fertőzött azt kiönteni. A továbbiakban pedig légmentesen záródó üvegekben és edényekben tárolni a dolgokat, mert egyes lepkék képesek átrágni a nejlonzacskót is (először én is nehezen hittem el).

Végső esetben hívj irtót, vagy nem tudom, hogy ha bevinnél az ÁNTSZ-hez (vagy előtte kérdezd meg őket, hogy egyáltalán hozzájuk kell-e vagy kihez) pár lárvát, akkor megvizsgálnák-e neked és beazonosítanák-e. Akkor legalább tudnád, hogy mi az. Én megérdeklődném, nem tudom, kérnek-e érte pénzt és ha igen, mennyit, de ha valóban komoly a probléma, akkor megfontolnám, mert lehet, hogy megérné kifizetni, mert legalább tudnám mivel állok szemben és mit tegyek ellene, mivel irtsam, hogy kerülhetett be stb.

2014. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mikor a kanálon észrevettem őket akkor már mindenhol voltak a szekrényen kivűl belűl,de csak az alsó szekrényen felül nincsenek.2 napja fujkálom őket biokillel most mintha már egyre kevesebb lenne.2szer vettem raid max ot de az nem vált be.Olyanok igazábol mintha porszemek lennének de én látom hogy másznak is.Mintha por lenne mindenütt a szekrényen,csak másznak.Mi vidéken lakunk egy kicsi faluba,,nagyon nehéz városba mennünk.Nem tudom mi lehet ez de már az idegeimmel is játszik.Kimostam már az elején mindent domestossal,és minden ki is dobtam.Már nagyon ,nem birom éjjel még aludni sem tudok,egyépként is gyűlőlőm a bogarakat.De ez már idegbeteggé tesz
2014. jún. 22. 10:05
 5/10 A kérdező kommentje:
jah és inkább a szekrény réseiből másznak mi.ojan a szekrényűnk mint a parafa,préselt fa vagy hogy hivják nemm ptudom pontosan
2014. jún. 22. 10:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Màr tudom mire hasonlitanak,van egy kis viràgfa majdnem az ajtonk elött ès az tele van levèl tetüvel.Na pont ugy nèznek ki az èn bogaraim is.
2014. jún. 22. 11:36
 7/10 anonim ***** válasza:

atka vagy fa szú az első két tippem így látatlanba.

de azt nem tudom hogyan lehet őket kinyuvasztani :((

2014. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így most már én is valami szú szerűre is gondolok, bár azt nem tudom, hogy ezt a préselt anyagot is szeretik-e (ha az van nálatok is, amire gondolok, akkor az nem igazi fa, van benne az is, csak ez egy kicsit "dúsított" olcsóbb változat).

Szerintem legalább telefonon hívj fel egy közeli irtócéget, hogy árajánlatot kérj vagy legalább valami tanácsot. Lehet pillanatok alatt megoldják neked pár fújással és szerintem pár ezer forintot neked is megérne már, hogy végre megnyugodhass. Főleg ha már megvolt a nagytakarítás is és minden és még mindig jönnek. Addig is esetleg olvass utána a szúnak, hátha van valami anyag, amit nem bír és kipróbálhatsz rá valami házi praktikát. Ha nagy szerencséd van még segít is és nem kell irtókat hívni. De szerintem próbáld meg majd őket is, nem hinném, hogy nagyon drága lesz, hosszútávon több pénz elmegy az irtószerekre meg majd neked a nyugtatóra, ha nem következik be valami javulás...

De ha van valakinek a környéken olyan fényképezőgépe vagy okostelefonja, amivel lehet éles képeket csinálni, akkor megkérhetnéd, hogy készítsen pár képet, mert egyes gépekkel az ilyen apróságokat is úgy le lehet fotózni, hogy például számítógépre áttöltve akkorának látszik, mint az öklöd és rendesen meg is nézheted. Fotón olyanokat is látni, amit szabad szemmel nem, akár szemüvegben vagy nagyítóval sem. Fotó alapján pedig lehet, hogy itteni ember is be tudná azonosítani.

Addig is javaslom, hogy aludj sokat, ha teheted, és este már ne foglalkozz velük, mert ezt csak úgy lehet kibírni idegileg (pláne ha te irtózol tőlük és még idegeskedősebb típus is vagy, ahogy például én is), hiszen napközben ha épp nem dolgozol akkor ott vagy, gondolom ötpercenként eszedbe jut és ezen kattogsz. Este nézz olyan filmet, ami kikapcsol annyira, hogy nem gondolsz rájuk, vagy beszélgess a pároddal, családtagoddal valamiről, hogy kicsit meg tudj nyugodni és aztán pihentetőbb alvásban lehessen részed, hogy jobban bírd a nappali problémákat. Nem gondolom, hogy neked tudnának ártani, te pedig úgyis okosabb vagy, a módszert is sikerül majd megtalálni és kiirtani őket. Örökre biztos nem fognak maradni, vége lesz ennek is, kitartás!

2014. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves szavaidat.Bárcsak lenne egy ilyen barátnőm:)Kipróbáltam egy olcsobb, hab állagú irtót és ugy látom hogy mostmár csak pár db van belőlük itt ott.Ugyhogy remélem már elpusztulnak végre.Nagyon sokat segitettek a szavaid,sok erőt adtak.Nagyon szépen köszönöm.
2014. jún. 26. 13:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy és nincs mit. :)

Sajnos nekünk is kijutott már pár hasonló eset, és én is teljesen ki tudok készülni ilyenkor, pontosan tudom, hogy milyen érzés. Ráadásul itt pár havonta mindig akad valami kisebb-nagyobb bosszantó dolog, ha már kezdene megnyugodni az ember, akkor biztos, hogy felbukkan valami... Ez már csak így van. Becsüld meg a jobb, kevésbé problémás napokat és szánj pár percet pihenésre, pl. igyál meg egy csésze teát vegyél nagy levegőket, hallgasd meg a kedvenc dalod stb. Ha pedig baj van aludd ki magad valahogy, hogy jobban bírd napközben. Nekem az évek alatt ez segített átvészelni és kezelni (kertes ház, vidék, van itt minden...).

A legtöbb amúgy sem veszélyes rád, inkább csak idegileg nehéz kibírni valamiért, egyszerűen a látvány sokkol és felőrli az ember idegeit, vagy akár a hangok (pl. egérkaparászás a tetőn), pedig teljesen felesleges miatta idegeskedni. Valami megoldás úgyis mindig akad majd és semmi sem tart örökké, csak nem szabad feladni, amíg elmúlik.

De remélem már végleg el is tűntek azóta és többet nem is térnek vissza. :-)

2014. júl. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!