Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A fülbemászónak miért fülbemás...

A fülbemászónak miért fülbemászó a neve, ha nem mászik fülbe?

Figyelt kérdés
Az egyetlen dolog, amire tudok gondolni, hogy még a szart is kiijesszék a szegény gyerekekből...

2014. aug. 3. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mert régen úgy tartották hogy az ember álmában belemászik a fülbe és átszakítja a dobhártyát
2014. aug. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én is ezért félek tőlük, pedig tudom hogy nem megy a fülembe de már annyira bennem van pici korom óta hogy félek ettől.:D
2014. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
58%
Igaz a nev. Nekem mar mászott a fülembe 7 évesen, nagyon Megijedtem :(
2014. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mostanában én is pont ezen kattogok! :D Én is mindig azt hittem és rettegtem tőlük, most mondta párom, hogy nem is mászik bele, csak az a neve! :D :D
2014. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
61%

Egyik ismerősömnek belemászott a fülébe, kórházba kelletg vinni...

De amúgy nem gyakori, csak nem kell a barackfa alatt a fűben aludni :D

2014. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban volt egy tudományos ismeretterjesztő képeskönyvem, és ott azt írták, hogy ritkán ugyan, de belemászhat. Még illusztráció is volt, úgyhogy én is féltem tőle.
2014. aug. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
A lódarázs sem nyerít, a kecskebéka sem mekeg. Nem minden állatnak kell komolyan venni a nevét. :)
2014. aug. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 maci2000 ***** válasza:
Csak , hogy tisztában legyetek vele , ez egy rejtőzködő fajta bogár. üregekben, falakban ,fákban és még sok mindenbe szokott elbújni , ahogy az egyik válaszoló leírta : "Elaludt a fűben " , a bogár nyilván rejtekhelynek nézte a fülét .De egyszer Bear Grylls belerakott egy ilyen bogarat a fülébe és semmi baja nem lett , a bogár próbált kiszökni a füléből , és azt is mondta , "ha bele is menne , nem tudna továbbjutni a dobhártyán , ami igaz is !
2016. jan. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!