Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A sáska harap/csíp?

A sáska harap/csíp?

Figyelt kérdés

Régen, a nagyszüleim, szüleim (és szinte minden ember) azt mondta, hogy vigyázz, mert harap/csíp.


Köztetek van olyan, akit már bántott valamely módon?



2014. szept. 11. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ melyik sáska. Ami be szokott repülni a szobákba, az nem csíp, nem harap. Egyébként képes rá, szóval ha mégis megcsípne, akkor tévedtem. De nem veszélyes.


Ami a mezőn előfordul, és barna "pisit" hagy a kezedben, ha megfogod, arra már jobban mondják, hogy harap, de arra se jellemző.

2014. szept. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
100%
A hazai sáskák nem sok kárt tudnak tenni az emberben. A nagyobb szöcskék tudnak harapni, de legfeljebb akkor okoznak kárt ha direkt odatartod az ujjad a lefogott szöcske szájához, lásd szemölcsevő szöcske. Nem kevés sáskát és szöcskét fogtam meg eddigi életem során, egyik sem harapott meg. Hörcsög méretű Weta szöcske is volt a kezemben, az is inkább csikis volt mint fájdalmas :)
2014. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Viszont az imádkozó sáska(bár az nem valódi sáska)az baromi nagyot tud harapni. Szerintem a nagyszüleid és a szüleid az imádkozóra mondták hogy harap. Csípni viszont nem tudnak mert nincs mérgük tehát tartósan érezhető és látható sebet nem okozhatnak.
2014. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
63%
Az imádkozó sáska sem harap. A fogólábain vannak ilyen tüskék, amivel meg tud szúrni vergődés közben, de én azt sem nevezném baromi nagynak. Pont a minap mentettem egyet, puszta kézzel :) Inkább attól szoktam félni, hogy én okozok sérülést, mert jó erősen tudnak vergődni a méretükhöz képest.
2014. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én meg sétálok egy parkolóban, egy 3 év körüli gyerkőc felvett egy kavicsot, az anyuka azonnali reakciója ez volt: "Fujj, dobd el, kakás!"

Valószínűleg ugyanez a helyzet, csak szülői túlféltés, általában ennek a következménye, hogy az emberek félnek a rovaroktól.

2014. szept. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen szerintem az imádkozó sáskák nagyon könnyen szelídíthető rovarok én ha látok egyet kézbe veszem és meg is marad ott. Nem akar védekezni vagy elszökni. Pedig az életmódja ellentmond ennek de nem hiszem hogy nekem lennének jedi képességeim :)

De akkor is egyszer véletlenül megsebesített az ujjamon egy kb 6 éves koromban. Arra nem emlékszem hogy harapott vagy a fogólábaival csapott le az ujjamra. Most lehet nem érezném fájdalmasnak de akkor annak tünt. Am tavaly egy csíkbogár lárvával volt "kalandom" de nem volt olyan vészes.

2014. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Szintén kiállnék az imádkozó sáskák mellett. Mondjuk lombszöcske már harapott meg, de az sem olyan vészes, és ha nem a szájánál fogod meg, ahogy én ügyesen tettem anno, akkor nehezen tud.

Jobban félek a nőstény szarvasbogarak "harapásától". Meg a hanyattúszó poloskákétól, azzal kínozni lehetne..

2014. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!