Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hemzsegnek a poloskák az...

Hemzsegnek a poloskák az erkélyen. Hogyan tudom kiirtani őket? Létezik valamilyen ragacsos papír vagy folyadék ellenük?

Figyelt kérdés
Borzalmasan sok van belőlük, szürke is, zöld is. Mindenhol ott vannak, a falon, az asztalokon, székeken. Ha kimegy valaki az erkélyre, elkezdenek röpködni, mintha védenék a területük. Ha egy percig nyitva marad az ajtó, rögtön bejön legalább 3-4! Olvastam, hogy a földeken permetezéssel védekeznek ellene. De itt a lakóparkban ez nem megoldható, meg ugye erkélyről van szó... Tudtok olyan módszerről, amivel meg lehet őket fogni? Mint pl. a darazsakra, legyekre a cukros víz a jó, belemásznak az üvegbe és belefulladnak. A poloska mit szeret? Ti hogyan irtjátok ki őket? /kezdetben lecsapkodtuk, de most, amikor 15-20 van egyszerre, pff.. Undorító! :S /

2014. okt. 9. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Fújd le őket BioKillel.

" konyhában, élelmiszerek közelében is használható! Repülő rovarok ellen a leghatásosabb a függönyök lepermetezése. A lakásban bárhol használható, akár tapéta is bepermetezhető. A Biokill nem hagy foltot, nincsen semmilyen szaga, nem gyúlékony. Közvetlenül fújható a rovarra, vagy a repedésekbe, a felületekre, sarkokba is."

2014. okt. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én megfogom őket egy pzs-vel és kihajítom az ablakon, nálunk is rengeteg van, éppen most dobtam ki kettőt a konyhából, persze előtte kicsit megroppantom a derekukat, nehogy visszaszálljanak. :-)
2014. okt. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Össze is poszívózhatod őket.
2014. okt. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. okt. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Hát, úgy néz ki, marad a lefújogatós módszer... A porszívóval kicsit nehézkes lenne... meg aztán a porzsákból ki is kell dobni őket, amit összebűzölögnek.. :S Pzs-vel nem akarom megfogdosni őket, mivel rengeteg van!!! Lassan kiborulok ettől! Leütöm őket és 5 perc múlva ugyanannyian vannak...


Igazából valami csapda lenne a leghasznosabb, vagy valamilyen riasztó.


Továbbra is várom az ötleteket! /jelen pillanatban az ablakmsó folyadék tűnik a legegyszerűbbnek, köszi a hoxa-s linket!/ És elsőnek is köszönöm a biokilles ötletet! Ez most sajnos nincs itthon, de majd tuti beszerzek egyet!

2014. okt. 9. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én ásványvizes palackkal "fogdosom meg" őket, kupak le, rájuk teszem az üveg száját, majd rázárom. Esetleg még tudom ajánlani az elektromos légycsapót. Utána ugyanúgy össze kell szedni őket, de legalább megvannak.
2014. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 polarbeer ***** válasza:

Üdv!


Vándorpoloskáról (Nezara viridula)van szó, mely egy agresszíven terjedő idegenhonos rovar. Nagyon jól repül, és nagyon sokan tudnak összegyűlni. Magyarországon főleg Budapest környékén elterjedt, és ősszel az épületek környékén gyülekeznek, keresik a telelőhelyet.


Google-ba beírva az állat magyar vagy latin nevét, hasznos linkeket dob ki.

Pl.:

[link]

és

[link]


Sikeres irtást kívánok!

Üdv.:

polarbeer

2014. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hűű, köszönöm a linkeket! Sárga vödör mosószeres vízzel! - valami ilyesféle csapdát kerestem, köszönöm a tippet! :)
2014. okt. 13. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!