Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kedves Méhészek!? Szerintetek...

Kedves Méhészek!? Szerintetek így bele vághatunk? 5-10család méhecske kezdetnek?

Figyelt kérdés

Lesz apósomék méhészkednek már több mint 30

éve.3 éve ismerkedtem meg a fiukkal,s ezen úton

3 éven keresztül segédkeztem a

pergetéseknél.Mindent megfigyeltem,imádom a

méhecskéket,szép szakmának tartom.Szeretnénk

én és a fia megpróbálni tavasztól 5-10 család

méhecskét.3 faluval arrébb lakunk a szülőktől.500

ezer forintunk van rá.Eszközökben tudnának is

segíteni kölcsönadni pl pergetőt,fedelezőt

stb.DE!:az az igazság hogy a kaptárhoz nem

engedtek még konkrétan odamennem,pedig

kértem mér rengetegszer.Sem pergetésnél,sem

vizsgálatnál sem máskor,mondván nem lánynak

való munka az(mármint NB kereten vannak nekik

a méhecskék,s azt emelgetni nem nekem valónak

tartják.)Ezért gondoltunk rá,hogy rakodó kaptárral

kezdenénk meg azt a pár családot,így a keretet

meg tudnám emelni,nagyobb erőfeszítés

nélkül.Közvetlenül persze a kaptár hátánál álltam

már,hordási időben is védőruha nélkül ,nem

csapkodom nem félek tőlük,de kaptár

belsejét,kaptárt megbontva sajnos csak képekről

láthattam még.:/ nagyon szeretném csinálni a

szakmát,mindent megtanulni,de tudom hogy a

méhészet 95%-a gyakorlat.Rengeteg

szakirodalmat olvasok,és youtube-os videókat is

nézek napi 3-4-et. Szerintetek?



2014. nov. 8. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Ennyit aggódni egy semmiségen... Csináld ha szeretnéd.
2014. nov. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Vágj bele bátran! Ha csak néhány családdal kezded és nem eladásra, hanem saját fogyasztásra lesz mézetek, akkor is megéri! Sok sikert! :)
2014. nov. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :) Még annyit szeretnék hogy rakodó kaptárral valóban könnyebb méhészkedni? Fontos dolog ez, nem semmiségen vacilálok, mert a barátom úgy áll hozzá, ha én nem csinálom ő sem csinálja . Bár eleve én vagyok a kezdeményezője a méhészkedésnek, lesz apósom tudni kell 65Nb kaptárat csinál teljesen egyedül, csak pergetésnél segít a család neki. Öreg is már, de látom is hogy nehéz fizikailag is. S ezért lenne fontos hogy mint lány, tudjam csinálni, nem szeretné úgy csinálni mint az apja. Évek alatt szeretnénk majd gyarapítani a családokat, ha minden jól megy minden évben 10családdal növelni a létszámot!.
2014. nov. 8. 09:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátod mennyire ért hozzá? Mert ha ő sem látott még kaptárt belülről, akkor azért nem olyan egyszerű a dolog. Mindenképpen rászorultok após tanácsaira. egyébként nem értem ezt a "nehéz a keret" dolgot, egy NB keret tele mézzel sem lehet 5 kg-nál több, hülye kifogás. Inkább vedd rá apóst, hogy tanítson előbb mert ha nem értesz hozzá, könnyen elbukhatod a méhekbe fektetett pénzt.
2014. nov. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A fia szokta pergetésnél elvenni az apjától a keretet, és ő hozza nekünk el fedett talicskában hogy fedelezzük le azokat. Ennél fogva persze, látott már belülről kaptárat, de máskor ő sem szokott ott állni az apja mellett. A másik kérdésedre válaszolva, mint a keret súlya, hát igen azért elbírom, meg ugye nem minden keret egyforma súlyos. De inkább arra értik hogy mikor többször nézegetni kell a méheket , s úgy emelni több keretet egymás után, nehéznek tartják nekem. Nyáron van hogy reggel kimegyek, este megy haza rengetegszer. Ez azt mondja elengedhetetlen, mert ha betegség üti fel a fejét, azonnal cselekedni kell. Nem 10 kaptárral erőltetném meg magam persze, de 60nb kaptár ebből a szempontból lehet kifogna rajtam :)
2014. nov. 9. 22:16
 6/10 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnèk mèg kèrdezni,hogy honnan tudhatom meg hogy allergiàs vagyok e w csípèsre?Ezt a fontos dolgot nem is írtam,nem csípett meg pergetèskor 1x sem.:/
2014. nov. 21. 20:48
 7/10 A kérdező kommentje:
[link] itt egykènt beszèl a mèh-daràzscsípès allergiàról,daràzs csípèsèhez pedig sokszor volt màr szerencsèm!Elvileg a cikk szerint,ha az IgE nevű anyag magasabb szinten lenne a szervezetemben,màr a daràzscsípès is kitolt volna velem ha akar èletemben.Szerintetek?
2014. nov. 21. 20:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy méhcsipéstől semmi bajod nem lesz, ha a darázscsipés se ártott. De ha aggódsz emiatt, csipesd meg magad először egy méhvel, majd kettővel, igy fokozatosan kialakul az ellenállás, nem leszel allergiás! A méhcsipés különben is inkább használ, egyesek bizonyos betegségekre (izületi fájdalom, reuma) is ajánlják!
2014. nov. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt! :) Hàt meglàtom,szerintem sem lesz bajom.Nem az èletemet fèltenèm,hanem hogy kèsőbb nem tudok majd mèhèszkedni :)
2014. nov. 22. 08:57
 10/10 anonim válasza:
Orvos is tud tesztet csinálni ,hogy allergiás vagy-e. Mert ha megszúratod magad és az vagy lehet mentőt kell hívni, viszont ha a darázsnál nem volt gond itt sem lesz gond szerintem. Én azt tanácsolnám fekvő kaptárral kezdjetek azt jobban át lehet látni nem kell pakolni a fiókokat ,kezdőnek szerintem sokkal jobb. Kérd meg az apósod, hogy jöjjön át a méhekhez és együtt segítsen átnézni és tanítani kicsit. Én is így tanultam a méhészkedni, mindig jött egy méhész és mutatta ,hogy most mit csináljak mit ,hogy pakoljak. Egy alap van amit meg kell tanulni azzal már elboldogulsz aztán szépen fejleszted a tudásod, látszik szereted a méheket úgyhogy csináld ne parázz.
2015. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!