Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tényleg ennyire kockázatos a...

Tényleg ennyire kockázatos a méh tartás?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy esetenként akár ötven kaptár is elpusztulhat... Ez igaz? Megelőzhető?

2015. máj. 29. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyiből? Amúgy a telelés alatt átlag 10% pusztul el. Helytelen kezelés mellet 90% is lehet.
2015. máj. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, esetenként, például rongálás, szállítás közben baleset és a már helytelen tartás. Az 50 viszont elég hasraütés szerű szám, ha csak 10 kaptárad van, valószínűleg nem fog ilyen történni.
2015. máj. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*a már említett
2015. máj. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehetséges, volt olyan év, mikor nálunk sok méhcsalád kihalt. De pillanatok alatt újra lehet őket szaporítani.
2015. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kb a legjobban jövedelmező mezőgazdasági tevékenység a méh tartás, legalábbis pár éve még mindenki ezt mondta. Nyilván ehhez is érteni kell.
2015. máj. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lencsefőzelék ***** válasza:
97%

Szerintem egyre kevésbé lesz jövedelmező. Ez a cikk a Magyar Nemzetben jelent meg május 21-én:

[link]

A címe: Nem szűnik a méheket sújtó járvány

2015. máj. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a cikk az amerikai méhtartásról szól, ráadásul nem is most kezdődött. Itthoni példát nem hallottam még a dologra, de ha ilyen cikket is tudsz mutatni, szívesen fogadom.
2015. máj. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szabóméhészet ***** válasza:
100%

hajjaj,nagyon is kockázatos! 42éves vagyok,13éves korom óta méhészkedek.sajnos külföldön dolgozom.

35 család ment tavaly a télbe.július végén visszamentem Németországba,a terv ellenére csak szeptember végére tudtam hazajönni.gond nem volt,a méhek betelelték magukat,25-30kg vegyesmézzel mentek a télbe,egy deka cukor se kellett nekik.hanem: kimaradt a nyár végi atka elleni védelem! Bayvarolt kaptak nyár elején,mely nem a legjobb szer.ősz elment,karácsonyra az oxálsavas zárókezelésre már úgy jöttem haza hogy 10 család elment! február,újabb 5 család a cickány miatt,pedig az egérrács fenn volt! de a cickány kisebb,befért az egérrácson! 20 család maradt,szerencsére az erősek.most az állomány 47 család,mézet jól adtak,és jobb szert kapnak atka ellen mint tavaly.Apivar csikok,amitrázos szer,Furetto ködölő beszerezve(60ezer forint),hangyasav,szóval eddig hoztak 900ezer forintot,de csak az atka elleni védekezés lesz ekkora állományra kb 250ezer forint!!!! haszon nuku,csak megy bele a pénz,2év alatt eddig kb 2millió ment bele,és még kb 7-8 milliót kell beleraknom hogy elkezdjek azon filózni hogy valami jöjjön vissza!!!!

2015. máj. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A méhészetet csinálni kell. Az nem olyan, hogy májusba rájuk se nézek, mert berajoznak, zugépítményeket építenek, stb.

Folyamatosan mellettük kell állni, kivéve télen. Ősszel etetni kell, tavasszal átvizsgálni őket, a beteg családokat megsemmisíteni.

2015. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

7-es: El is olvastad a cikket, vagy csak a címét/bevezetőjét? A középső hasábban írnak Európáról is.


Ebben a videóban 20 percnél említik a méheket:

https://www.youtube.com/watch?v=vPhRQnDlftI

Szerintem nem kevés köze lehet hozzá annak, amiről szó van benne. Egy ismerősöm méhészkedik hobbi szinten, tavaly még 7 családja volt, az idén már csak 4, ebből 2 ráadásul elég gyenge. Bár az is igaz, hogy a maradék kettő viszont erős.

2015. jún. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!