Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Elterjedt a bolha a lakásban...

Elterjedt a bolha a lakásban a padlón. Millió mivel tudom kiírtani őket?

Figyelt kérdés
sziasztok borzasztó a helyzet.... vettem a cicámnak bolha nyakörvet akkor este igen csak kiugrált belőle egy nagycsomó bolha... azóta már felszórtam ilyen kimondottan erre való porral ugy maradt egy napot meg egy éjszakát utána összesepertem feltöröltem hipposvízzel... de csak van még mindig.... már olyan csúnya a lábfejem hogy nem merek rövid nacit felvenni, valami nagyon jóóóóó tanácsot kérek mivel oldhatom meg a problémámat???

2015. jún. 27. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ennyire elterjedt, akkor hívj rovarírtó szakembert, és porszívózz addig naponta.

Mivel a por a peték elsődleges tápanyaga, ezért ha minden sarkot, szőnyeget, ágy alatti részeket, jól felporszívózod és forró vízzel felmosod, már tettél valamit a ritkitásért.

2015. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap porszívózz ki alaposan (! - ne csak a padlót, a bútorszöveteket, ágyat, matracot, mindent), a porzsák menjen egyenest a kukába! Használhatsz pl. Biokillt, az több hétig hatásos, de a macskára nem káros - bár hasonló helyzetben én nem engedtem be pár hétig a macskákat abba a helyiségbe, ahol szétspricceltem, biztos, ami biztos. Ahova a macskákat zártam, ott Frontline combo sprayt használtam, marha drága volt, de megért ennyit a lelki nyugalmam. (Ha minden nap felmosol, azt nem köszöni meg a parketta.)
2015. jún. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Rovarölő permetszer. Bemész a gazdaboltba, veszel 200-400 forintért egy tasak rovarölőt (pl. Mospilan, nagyon jó). Bekeversz egy spricnibe egy adagot kb. fél liternél több úgyse több...az elég "évekig"...a szőnyeget, padlót végigfújhatod vele nyugodtan. Általában gyenge szaguk van, ezért ajánlanám, hogy 1 napot hagyjad anélkül, hogy "feltakarítanád"...utána szépen felmosol v. szőnyeget áttisztítod egy Cillitel v. simán kárpit tisztítóval és elmúlt a szag, a bolháknak meg annyi... Nálunk ez vált be, a Biotoll meg ezek a hülyeségek semmit sem értek...végülis a kutyát is befújtuk vele mert annyira reménytelennek tűnt kiírtani. 3 éve nincs bolhánk!!!!..
2015. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Huha! Ilyen nálunk is volt, a fehér zoknimra csak úgy ugráltak a szőnyegről. Én BIOKILL rovarirtót fettem (ilyen fújós változatban)és azzal fújtam a szőnyeget no meg a cicuk fekhelyét. Utána , míg nem szárad meg, ne engedd rá a macskákat. Nekem hatásos volt. A sima porszívózással nem érsz semmit. Ilyen szert vettem már állateledelesnél és gazdaboltban is. De Fressnapf és Alphazoo is árul szerintem, az ma nyitva van soká. Vagy ha em kapsz ilyet, valami hasonlót vegyél.
2015. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utsó vagyok. És ecetes vizet is fújhatsz a szőnyegre, az is hatásos.A bolhák gyűlölik.
2015. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
A Biokill 1000 forint és vagy jó vagy nem...ha vesz rovarölőt az meg tuti működik és harmada annyi...
2015. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, de a Biokill (legalábbis "hivatalosan") nem árt a macskának. Én nem szórnék szét mindenféle mérget olyan helyen, ahol szabadon járkálnak a macskáim, csak azért, hogy egy macskakonzerv árát megspóroljam:(
2015. jún. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Az a lényege egy rovarölőnek, hogy MÉREG legyen..nem macskaölőnek hívják....édes istenem..
2015. jún. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, :) szép napot.
2015. júl. 1. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!