Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen bogár és ártalmas - e?

Klaki kérdése:

Milyen bogár és ártalmas - e?

Figyelt kérdés
A szobákat kezdi ellepni egy apró kis bogár amiről nem tudom hogy mi mert még képet sem találok róla. Apró. Kb 2 mm. Fekete. Csápos. Kb úgy néz ki mint egy mini szarvasbogár. Nagyon lassú. Szállni nem tud, csak járkál össze vissza. Csípést még nem erzekeltunk. Nem tudom mivel irtsam. És hogy veszélyes e.

2015. júl. 17. 10:40
 1/5 anonim válasza:
Ennyiből lehetetlen megmondani, hogy milyen bogárról van szó. Esetleg képet tudsz feltölteni róla?
2015. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2015. júl. 17. 11:18
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Ormányosbogár, hogy milyen faj, azt a jó ég tudja. Mindenesetre megcsípni nem fog, sem darabokat kirágni éjszaka a lábadból, meg semmi. Viszont megrághatja a berendezés egy részét, de faj nélkül nem tudom megmondani, melyiket.
2015. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ő egy gabonazsuzsok, Sitophilus granarius. Lisztes magvak kártevője, biztosan van valahol a lakásban egy zacskó búza, kukorica, valamilyen gabona, abban tenyésznek. Nem kizárt, hogy simán a lisztben vannak, de ez kevéssé jellemző. Ha felszámolod ezt a gócot, az összes bogár eltűnik majd.
2015. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!! Megpróbálok kutakodni, hátha megtalálom.
2015. júl. 18. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!