Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Megcsípett pár napja egy...

Megcsípett pár napja egy ismeretlen rovar. V. ki tudja mi lehet?

Figyelt kérdés

[link]


Egy ehhez HASONLÓ, teljesen fekete rovar csípett meg(Magyarországon). Annyi a különbség talán, hogy potroh-a háromszögben, hegyesen lefelé néz, míg potroha vastagabb. Mérete körülbelül egy méhéhez hasonló. Egy panelház ablakában, víz nincs a közelben. Elég erősen szúr. Muterom szerint, nem annyira régóta jelentek meg Magyarországon. Nincs semmi tünetem, de érdekelne hogy mi lehet ez...



2015. aug. 23. 03:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez ha jól látom, valami darázsféle, szerintem homoki darázs.
2015. aug. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de nem ez volt az, hanem egy ehhez hasonló rovar. Ennyire nem hosszú, picit "kövérebb" volt és hegyes vastag a vége. Abszolút nem ijedősek. Simán ott maradt az ablakon ami után megcsípett.
2015. aug. 23. 13:26
 3/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Valami holyvaféle? Az Ocypus olens-re illik a leírás, bár nem tudom, mennyire szokott csípni. (Képes rá, de nem jellemző, max. ha megfogják.)

Ha darázs volt, akkor viszont passzolom.(Tudom, hogy a képen az van, de ettől még a tiéd lehetett más is.)

Mindenesetre ezt a "nem annyira régóta jelentek meg Magyarországon" szöveget nem venném készpénznek, általában ha ilyenről hallok, akkor kiderül, hogy egy hazai fajról van szó és vagy valamelyik újság/oldal/csatorna kitalált valami baromságot és a szerencsétlen jószághoz kötötték, vagy teljesen félre lett értve/fordítva valami ami aztán még inkább félreértve elterjedt.

2015. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, igazad lehet. Bár még Én sem nagyon láttam ehhez hasonló rovart, de nem hiszem hogy új lenne itt. Egyébként amit linkeltél, az jóval nagyobbnak tűnik. Talán, de erős talán, hogy a szúnyog és bögöly között van a mérete, ennyire nem hosszú. Lábai a testéhez képest vékonyak és nagyok voltak. Szárnyai a testétől kb 20 fokkal kifelé álltak, de ez nem biztos.. A testénél valamivel hosszabbnak tűnt a szárnya. Érdekesség lehet még, hogy egyedül volt, de a környéken lehetett több is belőle. Nem igazán értek a rovarokhoz, bocs ha hülyeséget írok..
2015. aug. 23. 15:52
 5/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Lehetett akár pőcsik is, azokra még jellemzőbb is a csípés. De leginkább csak találgatni tudok.
2015. aug. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen. Így elég nehéz kitalálni. Azért reménykedem benne hogy a magyarországon élő csípő rovarok közül, egyik sem hordoz magában olyan parazitát vagy férget, amit az immunrendszer nem tud legyőzni..
2015. aug. 23. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!