Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók lehet?

Vidual01 kérdése:

Ez milyen pók lehet?

Figyelt kérdés

Főleg az érdekel engem, hogy mérges-e, veszélyes egy kistestű és egy közepes méretű kutyára, emberekre?


A kertemben találtam néhány, elsőnek egérlyuknak kinéző járatnyílást, ám az egyiket közelebbről megpillantva, ez a látvány fogadott:

[link]


Leírásom: sötétszürke test, világosabb szürke lábak, élénk narancs csáprágó. Eléggé félénk, viszont rettentő gyors. Leginkább erre (nőstény) Nephilengys malabarensis hasonlít, de nem teljesen ugyan olyan.



#pók #ez milyen pók #milyen pók #milyen pók lehet ez?
2015. szept. 12. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2015. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
egyetértek az elsővel o.O
2015. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Ez valami mutáns egy dög
2015. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak pókok, amik a talajban élnek, pl ez a cselőpók:

[link]

2015. szept. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kösz srácok (vagy lányok :D ) a kommenteket. :D

A második hozzászólónak is köszi, viszont a kertben levő valami elcseszett mutánspók lehet, mert nem is hasonlít mégcsak egyikre sem, amiket te linkeltél. :)


Nem akarom megölni, ha nem muszáj, skorpiókat és pókokat kimondottan szeretem, de azért a kutyáim épsége csak fontosabb. :)

Holnapot megvárom, hátha tud nekem valaki biztosat mondani, addig pedig figyelek a kutyákra.

Ha mégsem derül ki, hogy mi ez, marad a fáradtolaj és benzin keverék. :D

2015. szept. 12. 18:07
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem cselőpók. :(

Sokkal hosszabbak, keskenyebbek a lábai, illetve nem is láttam rajta szőröcskéket. :(

2015. szept. 12. 18:08
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Akkor lehet, hogy nem is pók. Amúgy ha félénk akkor a kutyától is fél. Ezek a szörnyetegek csak a táplálékukra jelentenek veszélyt. A legközelebbi mérges pók a fekete özvegy is több száz kilométerre található innen.
2015. szept. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

4-es emelt szintű biológia érettségivel csak felismerek egy pókot :D

Egyébként azért tartok attól, hogy a kutyákra veszélyes, mert az előző albérlő kutyusát megmérgezték, illetve a környéken több kutyát is próbáltak, kisebb-nagyobb sikerrel...

Az élénk színben pompázó ízeltlábúak pedig elég gyakran mérgesek. Még ha nem is életveszélyesen, de ha valaki esetleg valamelyik kutyám allergiás a méreg hatóanyagára (lásd például a darázscsípésre is rengetegen allergiásak), abba akár bele is lehet halni.


Ezért is írtam, hogy várok holnapig, hátha addig tudok készíteni róla valami előnyösebb képet, esetleg valaki kapásból ráismer. Bár így este felé már inkább a föld alá vackolja magát.


Azért köszönöm, és olvasom továbbra is a válaszokat.

2015. szept. 12. 19:08
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintemis csellő pók... Ènis talaltam ilyen pókot ithonnn, csellő volt... Magyarorszagon nincsennek olyan mèrgű pókok amik halat okoznánk... De ha mègsr jőssz ra ès fèlted a kutyáid akkor ne megöld a pójot hanem fogd meg (üvegbe) ès engeddel a szabadban.. :)
2015. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Egy videó róla :)

https://www.youtube.com/watch?v=_jSWyDfrOHE&feature=youtu.be


Sajna éles képet ismételten nem tudtam róla készíteni, de majd délután még próbálkozom.

Amúgy a videó az erős napsütés miatt nem adja vissza a pók színét, de valójában narancssárgák a világosabb foltok rajta.

2015. szept. 13. 11:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!