Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mivel hozhatunk haza fáraóhang...

Mivel hozhatunk haza fáraóhangyát? Egyéb bogárinváziók miatt már nagyon vigyázunk. Még mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Mindig is voltak nálunk pici kemény, lassabb fekete hangyák és volt a közepes, puha és gyors fekete hangya is a konyha környékén. Régi ház, bent vannak a fütőcsövek mellett. Sőt volt lisztbogár inváziónk is. Ez utóbbi miatt minden szekrény kilett ürítve, fertőtlenítővel kitakarítva, a szekrényrések lekenve Biokillel (a gyerek 5 hós volt). Minden ki lett dobva kb 20ezer Ft értékben. Újakat vettünk, azonnal mélyhütőbe kerültek 1 hétre. Vettünk csomó légmentesen zárható csatos üveget. A cukrot, lisztet, rizst ahogy bejön a lakásba már teszem is a fagyasztóba. Az etetőszék körül és a konyhában naponta porszívózunk 1x, 2x. felmosás után gyakran Biokillezek, illetve levendulaolajazok. Az ismert útvonalakat, kijáratokat már leszilóztuk, 1-2 kijáratot hagyva, hogy ne ezer fele kelljen figyelni. És másfél év után végre az ősszel el fogytak, a fagyra sem jelentek meg, pedig mindig abból tudtam, hogy hideg lesz.

Most meg a fáraóhangyák és ezek is a küszöb körül jönnek, csak ezeket nem is látom (világos barna padlólap), csak ha a kicsi sárga lapátomba söprök. Az előbb néztem a szekrényeket, de a száraz kaják közt nincsek.

Hangyairtókat nem merem kihívni, mert volt már, hogy a fütőcsövek kivezetésénél (konyha falának másik oldalán) mindent lefújtunk és a hangyasereg a konyha felé zúdult. Kipróbáltuk az ultrahangos riasztót is, de az akkor 8 hós gyerek járókája és etetőszéke körül indúltak el, így ezzel is leálltunk. Akkor próbáltuk meg a fent részletezett alkalmazkodást.

Érdekes amíg a gyerek nem jött a világra, addig nem volt ennyire sok bogarunk, pedig korábban sokkal kevesebbet takarítottam.



2016. febr. 13. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A fáraóhangya spec. épületben élő dög. Bármivel bekerülhet, nekünk a 7. emeleten volt. Lehet kapni kizárólag fáraóhangya irtó szert, ezt a dolgozók behordják a fészekbe és a királynő elpusztul. Én anno a gazdaboltban (vagy mezőgazdasági bolt) vettem. Semmi más nem használ ellenük. amit viszont ajánlani tudok: próbáljátok kifigyelni, merre vonulnak. És a lakásban mindent, de mindent forgassatok, nézzetek át. Nálunk a videokazettában, kaktuszcserépben, könyvek lapjai között is találtunk. Befészkelnek pl. a konnektor mellé stb. Elég hosszú harcnak nézel elé. Egyszer szemtanúi voltunk, ahogy a királynőt költöztették volna. Arra figyeltünk fel, hogy a macska ül és meredten nézi a fal alját, ahol hosszú sorban meneteltek. A parketta színe miatt mi sem vettük volna észre.
2016. febr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Csapdás verziót találtam, de ebben feromon van és ettől először többen lesznek. Ettől félek, a fekete hangyáknál az ultrahangos riasztónál is többen lettek és megvadultak.

Te milyen verziót vettél és hogy akadályoztad meg, hogy a macska ne piszkálja, kóstolja meg? A gyerek miatt kérdezem.

2016. febr. 14. 21:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit én vettem, az egy zacskóban volt, fel kellett ragasztani felnyitott állapotban a feltételezett vonulási úton. De mint írtam, ez kifejezetten fáraóhangyákra volt, szerencsére elég rég történt, nem tudom, létezik e még olyan. Kisgyerek akkor már nem volt, a cica pedig csak érdeklődve leste, nem nyúlt hozzájuk.A feromonos valóban nem túl szerencsés, mi a csótánycsapdával jártunk úgy, hogy csak jöttek és jöttek, igaz, beleragadtak, de szörnyű volt látni. Mikor meglátta a szakember, rögtön összekapta és kidobatta.
2016. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ui: még egyszer javaslom a lakás tüzetes átvizsgálását!
2016. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Úgy néz ki a konyhában vannak csak, a tüzhely körül van mindig kb 3-4 db mikor reggel este mintavételezek a sárga lapáttal, söprüvel.

Tudom, h mindent szét kell szedni, a lisztbogaraknál is ez volt a végsőmegoldás. (Csak jöjjön valaki aki egésznap vigyáz a 2 éves gyerekre.)

2016. febr. 16. 09:27
 6/6 anonim válasza:

Szia! Gyerek, macska? Mi van még ott nálatok ami miatt semmise jó? Egyébként a Csalétek lényege pontosan az hogy elöször sok hangyát magára vonz amik beviszik abolyba majd szét osztják! Háróm hónap múlva meg semmi! Egyébként ha ennyi minden így be ment nem gondolod egy kicsit sem hogy kritikus a helyzet? Elöszőr is hívd ki őket: [link]

A másik verzió egy szaképzett építészt aki felméri a ház állapotát kívűlről belűről hogy javítsa a nem megfelelően felépítet házkülső belső szigetelése!

A másik nagyon sok mindentől fűggő helyzet!

Kertes ház esetén aházat körülvevő kertek szomszédok kertjét meg kéne vizsgálnod és a szomszédoktól meginformálni nem a járt náluk isa hangya!

Ugyanis nagyon sok olyan ház épül meg önkormányzatok által ahol azt se figyelték meg hogy egy hangyaboya húzták fel! A teljes életünk végéig való megszabdulásunk megoldása a ház felújítása javítása, és a ház körl teljes hangya kiírtás ha van boy! Még ha védet is lenne, de a te kertedben töb boy esetleg több faj van akkor szinte életveszélyben vagytok, mert több faj hangyabogy egymással igen jól kijönnek és együttes erővel keresnek élelmet! Ilyenkor simán teljes kiiktatást kéne alkalmazni a bolyok betömését! Ezzel egy életünk végéig hangyamentes övezet alakulhat kia házunk körül!Környezet ide vagy oda most magyarország területéhez viszonyítva egy kertesház területe nem számít faj kiírtásnak!


Ha panel, vakkor a szomszédodban is elkell végezni a kiírtást és ezzel szemben akár a panelház annak a szintjének ellenörzését, ugyanis több boy is kialakulhat egyszinten több lakást beláncolva atulélés érdekében! Ha nincs alapos kiiktatás ellene soha nem fogsz megszabdulni, mert aszakik által minden évben ismételni kéne a kezelést, mert az üres bolyba beköltözhet egy új nemzedék! Üdv! Kellemes hangyamentes életet! Végezetül a boly feltárása lenne a legjobb és ahogy ki lett írtva aszak ember által a boly akkor egy építész szak emberrel érd el hogy a bolyt tömje ki olyas valami folyékony dologgal ami megkötbenne azaz teljesen használhatalná tegye a hangyák számára!

2017. ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!