Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Harlekinkaticától kell-e tartani?

Harlekinkaticától kell-e tartani?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy lassan átveszik a katicák helyét, megoldja a természet.

Itt, GY-n volt egy kérdés, ahol azt írták, csíp is, de nem vészes. Állatra (jelen esetben kutyára) nem veszélyes?



2016. jún. 6. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom hogy nem veszélyes.

A harlekinkaticát (pont mert invazív faj) nyugodtan megkínálhatod a szobapapuccsal, a hétpettyes katicák megköszönik.

2016. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Durván veszélyes fajta, de csak a levéltetvekre. Bánthatod őket kedvedre.
2016. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Amíg tényleg harlekin, addig nem gáz annyira, ha megölöd őket, de arra is legyünk tekintettel, hogy tekintve, hogy visszaszorították a hazai fajokat, így ha ők is eltűnnek, nem biztos, hogy lesz aki átvegye a helyüket teljesen. Csípni nem csípnek, ezt ki merem jelenteni, miután már hetek óta próbálom magam megcsípetni velük, sikertelenül. Viszont a védekezéskor kiengedett váladékuk irritatív lehet az érzékenyebb bőrre, illetve nem finom. Kutyára, macskára, egyéb álltra szintén nem veszélyes, ahogy fent már írták, a levéltetveket írtja, plusz erős hajlamuk van a kannibalizmusra és néha bekajálják a hazai katicafajok lárváit is.
2016. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Patriksztár ***** válasza:
69%
Simán ütlegelheted őket, tudtommal nem fognak kihalni egyhamar. :D
2016. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2016. jún. 6. 21:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Hello!

Nalunk is megjelentek par eve eloszor csak 1-2 katica majd naponta 25-30 is volt a szobamba az ablaknal maszkaltak mindig de nem tudom, hogy hol bujhattak be mert szigetelt ablakunk van. Megvettem ezt a szert: [link] azotta korbe fulytam vele az ablakot es ahogy ramasznak egy percen belul meghalnak lefujtam vele a lampat hulottak rola lefele szoval hatasosnak bizonyult ellenuk heti 2x befujom es semmi gond nincs veluk.

2016. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!