Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Vízből kimentett rovar csíphet...

Vízből kimentett rovar csíphet/haraphat?

Figyelt kérdés

Többször láttam a medencénkben fuldokló hangyákat, darazsakat de nem mindig van kéznél a háló, amivel egyébként ki lehetne őket szedni, ézért általában ott hagyom őket, mert attól félek, hogy megcsípnek/megharapnak (a többi rovart (katica, legyek stb.) kézzel is kiszedem).


Nen arra gondolok, hogy hálából esetleg nem támadnának (nem tudom mennyire primitívek ahhoz, hogy ilyen összetett érzéseik legyenek), de például érzik-e ösztönből, hogy a kezem biztonságosabb a víznél, és ezért esetleg nem bántanak? Vagy pont a víz okozta élmény miatt érzik még a kezemben is veszélyben magukat és ezért támadnának meg?



Saját tapasztalatot is szívesen fogadok, bár tudom, hogy az még nem garancia.



2016. jún. 29. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Csípős rovarhoz akkor se nyúlj kézzel ha fuldoklik, én ilyenkor keresek a közelben egy vékony ágat és azzal horgászom ki.
2016. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na kost vannak "harapós" meg fullánkkal döfős bogarak. Előbbiek engem sosem bántottak ha kézzel kimentettem őket, értelem szerűen lehetőleg kézfejre óvatosa hagyni h felkapaszkodjon, mert a tenyér izzad, sós, és ha kicsit behajlítod és a redőbe beszorul a bogár lába védekezhet. Viszont amikor darazsak szárítkoztak a kezemen, gyakran tisztálkodás közbe ki-ki nyomták a fullánkjukat, ami volt h átszúrt a bőrömön. (Elég vékony bőröm van am, és akkoriban kb 7-8 éves lehettem.) Ez annyira neem fájdalmas mint a konkrét darázscsípés, de azért kellemetlen és ha megijedsz és megpróbálod lesöpörni, megcsíphet. Így inkább egy falevéllel, pottal, fűszállal, vagy akármivel halászd őket ki, elég ha bemártod a vízbe és ők majd rákapaszkodnak
2016. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Második külön köszönöm a tapasztalataidat, nagyon érdekes volt olvasni, amiket írtál.
2016. jún. 30. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is logikus, hogy botot teszel alá, amire rákapaszkodhat. Miért akarod kézzel? Na mindegy. Egyébként soha senki nem halt még bele bogárcsípésbe, tapasztalatnak jó lesz, de a bot az praktikusabb.
2016. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!