Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A légy testében élhetnek...

A légy testében élhetnek férgek/kukacok?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete hálót szőtt az ablakom elé egy nagy keresztes pók, azóta figyelem az életét. Kb. minden nap fog valamit, van, hogy több rovart is, és ezeket meg is eszi.

A mai nap elkezdett elfogyasztani egy legyet. Kb. 1 óra múlva visszanéztem, és a légy már eléggé felismerhetetlen formában lógott a hálón, egy kis fekete gömb volt, amit továbbra is falatozott a pók. Ekkor vettem észre, hogy nagyon kicsi fehér, hosszú kukacok vagy férgek (nem tudom, mi a különbség köztük) is mászkálnak a légy tetemén.


Ezek a légy testében élősködhettek korábban, vagy később juthattak oda? Az ablak kb. 2 méterre van a földtől.


2016. szept. 9. 10:39
 1/5 A kérdező kommentje:

Lőttem egy képet, ami nem is sikerült annyira rosszul, mint azt elsőre gondoltam:


[link]

2016. szept. 9. 10:46
 2/5 How Arrow válasza:
0%
Élhetnek, de még kigyók is
2016. szept. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok biológus, de többször ütöttem le légycsapóval nagyobb legyeket, amikben tényleg éltek paraziták (lárvák, amikről te is írsz). Én úgy tudom, vannak rovarok, amelyek más rovarok lárváinak testébe teszik petéiket. Arról, hogy a kifejlett légybe hogy kerültek, még nem olvastam, de mindjárt utánakeresek interneten.
2016. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos, utánakerestem és az első válasz, hogy azok a saját lárvái is lehettek (de úgy olvasom nem minden légy faj szaporodik így, sokuk petét rak).:

"Posztembrionális ontogenezisük a totális metamorfózis (teljes átalakulás). Általában peterakók, de kivételesen ismertek lárva- és bábtojó kétszárnyúak is. Lárváik láb nélküli nyüvek, melyeknek vagy megvan a fejük, vagy behúzódik az előtori részbe (fejetlen lárva)."

forrás: [link]

2016. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
A nagy kék döglégy konkrétan pici lárvákat tojik, nem petéket. De ezekre nem igazán illik a hosszú kukac leírás. Az arányaik olyanak, mint a csontié, csak piciben.
2016. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!