Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen fajta pók?

Ez milyen fajta pók?

Figyelt kérdés

Mai nap kívülről a házunk falán egy hatalmas pókot láttam.

Ekkorát még Magyarországon szabadon nem láttam.

Szerettem volna egy olyan képet csinálni, hogy oda rakom a tenyeremet mellé, hogy lássátok mekkora. De nem mertem mivel nem tudom, hogy milyen fajta pók ez.

De a tenyeremet belepte volna az biztos, amekkora mérete volt..

A képen láthatóan, vagyis amennyire látható, a lábai csíkosak voltak.

És egyébként igen méretes csápjai is voltak, csak amikor már a képet csináltam, behúzta.


Egy sejtésem van, ez talán pokoli cselőpók?

Itt a kép: [link]



2016. szept. 19. 14:25
 1/7 besenyőpistabácsi ***** válasza:
Egy gyufásdobozba nem mart volna bele, viszont láttuk volna, mekkora! Így, olyan négy-öt milliméteresnek nézem, ami elég gyakori nálunk, de nem tudom pontosan a rendszertani nevét!
2016. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A méretét jó lenne tudni.

De pokoli cselőpóknak tűnik igen, esetleg valamilyen farkaspókfélének.

2016. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Képileg nem igazán adja vissza a méretét.

Természetesen nem bántottam.

De amint mondtam a tenyeremet belepte volna, szóval lazán mondok rá egy 8 centimétert.

2016. szept. 19. 14:54
 4/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Igen, valamelyik cselőpók. Mindkettő hazai faj védett úgyhogy nem tanácsos lefújogatni őket.
2016. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes egyre többen látnak ilyen nagy pókot. Biztos betiltottak valami vegyszert és képesek megnőni. Az első szongáriai cselőpókot amikor megláttam majdnem beleestem a pottyantósba úgy meglepődtem. És persze mindenki hülyének nézett. Sok van itt a szikesen.
2016. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát először mikor megláttam, én sem hittem a szememnek. :'D

Kajak durvák amúgy.

2016. szept. 20. 15:56
 7/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Nem tiltottak be semmilyen szert és nem nőnek semmivel se nagyobbra, mint eddig, ezek egyszerűen nagy termetű fajok...
2016. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!