Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért hordanak a hangyák...

Miért hordanak a hangyák törmeléket a hangyairtó csalétekbe?

Figyelt kérdés

Tegnap kiraktam egy Raid Kontakt hangyairtó csalétek elnevezésű kis dobozkát a konyhába a hangyák kijárata elé. A hangyák egy idő után fel is fedezték a dobozt és bele is másztak.


A furcsa az volt, hogy elkezdtek bele különböző törmelékdarabokat és halott hangyákat hordani a benne található mérgezett korong köré.


Mi lehet ennek az oka?


- Tudják hogy mérgezett és be akarják temetni?


- Megtetszett nekik a fedett kis hely és valamiféle raktárnak vagy temetőnek használják?


Ismeri valaki annyira a hangyák viselkedését, hogy erre válaszolni tudjon?



2017. febr. 9. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam egyszerűen bementek, elhordták, megették, de mielőtt kimúltak, kijöttek a dobozka köré. Onnan söpörtem össze a bolyt.
2017. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te is ezt a Raid Kontakt hangyairtó csalétket használtad, vagy valami mást?
2017. febr. 9. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha azt észlelik, hogy valami megfertőzte őket, a gyanús anyagokat és a beteg, elpusztult fajtársaikat igyekeznek eltávolítani a kolóniából.
2017. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen végük van, mert ha a dolgozók elpusztulnak, a bábok is, mert nincs, aki etesse őket.
2017. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hangyák minden a közvetlen környezetükben lévő folyékony, illetve zselés anyagot betemetnek, ami félő, hogy eláraszthatja őket.

Én hangyákat tartok otthon hangyafarmban, és ott mézzel, illetve cukros vízzel etetjük őket. Ez ugye élelem nekik, de ezt is mindig betemetik amivel csak tudják, nehogy beleragadjanak.


Szóval ez még nem jelenti azt, hogy nem esznek belőle.

2017. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyerekként befőttes üvegbe tettem hangyákat, bolyt építettek és cukros vízzel, morzsákkal etettem őket. Sokáig megvoltak.
2017. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!