Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen fajta pók? (fotók)

Ez milyen fajta pók? (fotók)

Figyelt kérdés

Ha tudsz, kérlek, a fajtáján kívül írj az elterjedtségéről (merre él, milyen sűrű a populációja adott országban, földrészen), milyen területeken él / kedvel, mi a köze az emberi lakóhelyekhez, veszélyes, vagy nem veszélyes a mérge, ritka faj-e, vagy gyakori, mivel táplálkozik, van-e sajátossága a viselkedése, étkezése, párzása stb terén.


Három darab fotó, egyenként:


kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/03/28/530pok.jpg


kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/03/28/438POK_jofelvetel_1.jpg


kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/03/28/408POK_jofelvetel_2.jpg


Tíz darab JPG fotó, ZIP-be csomagolva:


data.hu/get/10417888/JPG_spider_20170328___3.5_MB_10_db_foto.zip



2017. márc. 28. 17:26
 1/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Egy kövipók-faj (Gnaphosidae). Néhány fajukkal gyakran lehet találkozni a lakásokon belül, de ártalmatlanok. Konkrétan nem tudom, hogy képesek-e átszúrni az emberi bőrt (valószínűleg nem), de ha képesek is, a csípésük kb. olyan lehet, mint egy tűszúrás. Mindenesetre nem agresszívak, félni nem kell tőlük.

Több infót és pontos fajt (vagy genust) talán tud majd mondani egy hozzáértő, ha erre téved.

2017. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, végül is a lényeget elmondtad, nekem alapvetően ez erről elegendő. :)


Időközben láttam egy pár nappal ezelőtti pókos kérdést, abban szintén ilyenről szerepel fotó, és látom, neki is válaszoltál. :)

2017. márc. 29. 18:35
 3/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Szívesen!


Hát igen, de többet neki sem tudtam mondani, a pókokat csak felszínesen ismerem.

Azt mindenesetre fontos megjegyezni, hogy Magyarországon "veszélyes" pók maximum 4-5 faj van és az ő marásuk sem rosszabb egy darázscsípésnél. Ami nem kellemes, viszont komolyabb következményei nem lesznek, maradandó károsodást nem okoz, kórházi ellátást is maximum akkor igényel ha az illető nagyon érzékeny.

2017. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, és melyik az

a 4-5 magyarországi faj?


Egyébként ha jól sejtem válaszodból, a fekete özvegy a globális felmelegedés ellenére (már ha van ilyen) sem ütött még tanyát hazánkban, nemde?

2017. márc. 30. 13:46
 5/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Van, mind a klímaváltozás, mind pedig a következtében megjelenő déli állatfajok létező jelenségek. Ugyanakkor a fekete özvegy elterjedési területe aránylag kicsi és messze van, csak úgy nem fog megjelenni a felmelegedés miatt. Az "európai feketeözvegy" (Latrodectus tredecimguttatus) az, amivel riogatnak, de még ő is sok száz km-re van a határtól, és egyhamar nem is fog feljönni hozzánk. Amit itthon fekete özvegynek néznek, az mindig valamilyen faggyúpók (Steatoda sp.).


Latin nevet fejből nem tudok most mondani a fajokhoz, de amiket nem érdemes markolászni, azok a két cselőpók (szongáriai és pokoli), illetve a mérges és a sárga dajkapók. A mérges különösen ingerlékeny, de könnyen elkerülhető a csípés mindegyik fajnál. Rajtuk kívül biztos van még pár, ami tud csípni, de nem sok.

2017. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaidat. :)
2017. márc. 31. 21:02
 7/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Szívesen! :)
2017. márc. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gauldoth ***** válasza:
Engem kiskoromban mart meg keresztes is, szóval, az átmegy a bőrön. Hát kiskoromban megesküdtem volna, hogy ez nagyon fáj, de akoriban egy darázscsípés helyett is az azonnali fájdalommentes halált választottam volna :D Szóval, tuti, hogy nem kellemes a csípése, de amúgy azért komoly kárt a keresztesek sem okoznak. Egy koronás keresztes volt.
2017. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nézd, a keresztes még mindig jobb, mint az inkvizítor... ;)
2017. ápr. 1. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!