Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lódarázs jár a kertünkbe?

Lódarázs jár a kertünkbe?

Figyelt kérdés
Van egy lódarázs,aki mindig akkor száll a kertünkbe amikor kinnt vagyok a 16 hónapos lányommal,és játszunk. Egy db lódarázs repked felettünk! És szinte ugyanolyan köröket repül mindennap! Most a nyakam mogott repült el a r.ohadek! Felkaptam a gyereket és beszaladtam vele a házba! Én irtozom toluk! Rettenetesen felek,h megcsipi a gyerekem! Mit lehet tenni?

2017. máj. 24. 21:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Velem ezt egy méh jàtszotta el. A teraszon mikor kijàrtam cigizni amikor odamentem àllandóan ott repkedett utàna meguntam és összetapostam. Ez volt kb 1 hete azóta nincs méh sehol.
2017. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Én is ugyanígy vagyok vele. Minden éven vannak, de most úgy néz ki hogy a garázs padlásra költözött mert oda repül be mindig. Nyáron már a füvet se tudom nyírni. Szóval én sem tudom, hogy mit csináljak velük. Ha valakinek van ötlete az írjom
2017. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
En veszek valami vegyszert amot kirakok es raropul es megeszi es megdoglik a szemet! Remelhetoleg... kicsi kertunk van.. es nehogymar egesznyaron ne tudjak kimenni... eltaposni es a kozelebe menni nem merek! Ez tenyleg lodarazs! Nem kecske meg nemetdarazs.. azokat en is leutnem.. ez a legnagyobb fekete sarga rozsdabarna szinu mega darazs! Most a ruhakat bent teregettem ki.. kimentem h kiteregetek mig alszik bennt a lanyom.. erre megint felbukkant en meg beszaladtam felek tole!! :(((
2017. máj. 25. 12:59
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Azért mert te irtózol tőle attól még nem szemét. A kertetek kint van a természetben és a darázs meg hozzá tartozik a természethez.


Ha te nem bántod akkor ő sem fog bántani téged. Én tini koromban meleg nyári estéken gyakran aludtam egy olyan kerti faházban aminek a plafonján darazsak fészkeltek. (több mint 100!!!) 2,5m-re aludtam egy darázsfészektől; én nem bántottam őket ők meg nem bántottak engem. Ennyi!


Nem fog megcsípni ha nem ingerled nyugi. Annak azért érdemes utána nézni, hogy nincs e fészek a közelben mert azt érdemes megszüntetni...!

2017. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

#4 folyt.


Én tegnap lódarazst fotóztam a kertünkben 2 centiről és még élek :)))


Szóval nem kell besz@@@rni! :))))

2017. máj. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a kertben az egyik körtefa tele van lódarazsakkal.

Valószínűleg a levéltetveket eszik rajta....

2017. máj. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon menok vagytok,h lpdarazsakkal alszotok,meg fotozzatok. Taps taps. Mond egy 16 hosnak h nem kell ingerelni! Kint ulunk a homokozoba es konkretan a fejunk folott repked,ha en megallom h ne csapkodjak,a gyerek szerinted hol allja meg? O pl szemrebbenes nelkul megfogna hisz nincs felelelm erzete! Siman megmarkolna ha olyan helyzetbe lenne a darazs. Es mivel soha nwm csipte meg semmi igy nem tudom h allergias e ra! Ugyh nagyon nagyon szeretnem latni doglotten azt a darazsat! Tavaly a fige fank volt tele kecske es nemet darazzsal! Nem buzeraltam oket hisz nem volt arra dolgunk soha.. most a fuge fan egy db level sincs tok kopasz az egesz.

Nem tudom mitol rohadt el.. mind1 valahogy megoldom. Azt hittem kapok itt okos valaszt,dehat ilyen ne bansd ha ose bant hulyesegekkel nem megyel sokra

2017. máj. 26. 14:15
 8/12 anonim ***** válasza:
2017. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

folyt.


A telefonom azért volt 15centire és nem közelebb mert ennél kisebb távolságban már nagyon nem fókuszált volna a kamera, De 5 centire is nyugodtan oda lehetett volna tenni.

2017. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Volt itt a kerteben egy kivagott fa tprzs maradvany.. arra jott... ki lett asva le lett takarva homokkal.. azota nem jot..
2017. jún. 6. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!