Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lódarázsnak darálthúshoz...

Lódarázsnak darálthúshoz milyen rovarírtót kell keverni?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy rovarirtóval összekeverem a darálthúst. Azt behordják a fészekbe és kész a káosz, DE milyen rovarirtó az amit nem vesz észre a lódarázs a húsban? Ezt sehol nem találom. Kipróbáltam már mindent. Darázs csapda meg társai, de nem a leg tutibb a királynő akkor is ugyanúgy rakja a petéket szóval ez nem 100%-os.most összekevertem zsíroldóval, de szerintem az nem fog nekik tetszeni. Milyen rovarírtóval csináljam?
2017. máj. 25. 19:31
 1/4 LYendry Winner ***** válasza:

Szerintem ilyet ne csinálj,mert nem biztos hogy csak a lódarazsak fognak rá jönni (sőt,biztos hogy nem),és véletlenül olyan állatokat is megmérgezhetsz,akiket nem szerettél volna..és mi van ha a darázs meg túléli? Egyébként lódarazsakat vagy lódarázs fészket akarsz írtani? Találtam egy blogot, amin sok hasznos információt találhatsz a darazsakkal,és irtásukkal kapcsolatban:

[link]

Ezen kívül itt egy házi darázscsapdával kapcsolatos oldal is,bár ez nem kifejezetten lódarazsak ellen írja:

[link]

2017. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés! Kipróbáltam már csapdát meg mindent de egy nyáron volt benne vagy 3db.nem mást akarok kinyírni. Fára felkötök egy flakont és abba a húst... A madarak nem eszik meg szerintem épp elég Rovar van, hogy ne a rohadt büdös húst egyék. Más meg nem igazán férne így hozzá...szóval én ennél maradok mert ezt még nem próbáltam. Ha tudnám, hogy hol a fészek akkor sem mennék oda leverni vagy begyújtani mert nem untam még meg az életem, de így még kint az udvaron nem lehet tőlük semmit csinálni. Ma hűvös volt hajnalban és fél 5-kor keltem hogy le tudjam nyírni a füvet. Szerinted ez így megoldás, hogy én alkalmazkodom hozzájuk? Szerintem nem és nem is kellemes
2017. máj. 27. 13:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez meg amit küldtél... Hát nem sok hasznosat ír a Lódarázs írtásáról. Szinte semmit. És te adsz 100%-os válaszokat? Akkor én nagyon eltévedtem. Szabadítsatok ki!
2017. máj. 28. 09:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Üdv


Sajna rovarírtóról nincs sok információm, de ha flakonba rakod, akkor megér egy próbát. Kb. a felénél 2 cm átmérőjű lukat vágsz. Beledobod amit csalinak használnál, pl. darálthúst. Öntesz rá egy kicsi vizet és egy kevéske ecetet. Igaz, hogy a királynőt nem öli meg, de dolgozók nélkül nem sokra fog menni. Kicsit lassabban dolgozik, de nálam bevált a flakonos megoldás. Igaz én pálinkát, cukrot, esetleg sört és ecetet raktam bele. Aztán egy idő után bűzlött a sok tetemtől, és arra mentek a legyek is. A méhek viszont nem mennek rá, nem szeretik az ecetet (de a darálthúst se nagyon).

2017. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!