Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van valami parfüm, vagy...

Van valami parfüm, vagy bármi, amit magamnál hordhatok, és elűzi a darazsakat?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan félek tőlük. :S

Ha repked egy körülöttem, akkor úgy érzem, hogy elájulok, olyan szinten rettegek...



#illat #feromon #darázs #darázsűzés
2017. jún. 29. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
A parfüm vonzza őket, ne hordj feltűnő színeket, ne menj ki vizes hajjal, csak mentolos rágó illetve pszichológus
2017. jún. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1. A pszichológusra gondoltam már, de mivel ez tök reális félelem, nem hiszem, hogy segítene. :(
2017. jún. 29. 23:02
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Reális félelem egy 2x1x1 cm méretű rovartól? Ugyan már.

Ha nem kezdessz el sikontgatni meg rohangálni össze vissza akkor tovább repül és békén hagy.


Én allergiás vagyok a csípésre, kórházba is kerültem már miatta, mégsem félek tőlök, sőt szerintem szánalmas, ahogy elkezdenek az emberek sikítgatni egy darázs láttán.

2017. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor szánalmas, lesz*rom a véleményedet.

Nem tehetek róla, hogy így elkap a félelem.

Neked még biztos nem volt fóbiád, úgyhogy nem tudod...

2017. jún. 29. 23:13
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

Túlreagálod :D

Majd kinövöd :D

2017. jún. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kicsi korom óta rettegek tőlük,

most 21 vagyok. Sajnos már nem vagyok 15-16 éves, hogy kinőjem. :(

2017. jún. 29. 23:25
 7/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
58%

Tőled jóval idősebb emberek is győztek már le fóbiát, 21 évesen még nem kapargatod a koporsót.

Nem mondom, hogy teljesen irreális félelem, de nem is reális, főleg nem ilyen szinten. Persze, képesek szúrni, fájdalmasat, allergia esetén veszélyes is lehet, de elkerülhető.

Elhiszem, hogy félsz, de mindenképp érdemes akár pszichológushoz elmenni, de van jobb is. Vas Zoltán, az "ország darazsásza" rendszeresen jelen van a Természettudományi Múzeum rendezvényein is, ha őt felkeresed, türelmesen el fogja magyarázni, amit tudnod kell arról, hogy hogy élnek a darazsak, hol, mit kell tenni hogy elkerüld a csípéseket, stb.


Addig is olvasd el ezeket:

[link]


[link] (inkább az utolsó két bekezdés a releváns, de a többit is megéri elolvasni)



[link]

2017. jún. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, ezek érdekes cikkek, és természetesen elkerülöm őket. Azonban tudok olyan embert, akire rászállt az osztályteremben a darázs, és annak ellenére, hogy ő mozdulatlan maradt, mégis megcsípte. Ez azért nagyon aggasztó. (Nem, nem volt a fészek sem az iskola közelében.)


Parfümöt nem használok, csak dezodort, de anélkül nem is lehet elindulni, mert ebben a melegben izzad és büdösödik az ember. A cukros dolgokat a nagy melegben nem is kívánom, meg amúgy is odafigyelek arra, hogy kerüljem az édességet az alakom érdekében.


Ráadásul elolvastam, hogy allergiás reakció esetén mi a teendő. Azóta csak még inkább félek, mert látom, milyen komoly kezelésre van szükség, és ha nem hív azonnal mentőt a beteg, abba kár bele is halhat. Ráadásul én a sokkhatástól is félek, hogy ilyen esetben leblokkolnék, és nekem esélyem sem lenne segítséget hívni. Az utca embere meg nem a legsegítőkészebb, ráadásul az összeesett emberek láttán hajlamosak először arra gondolni, hogy részeg/be van drogozva az ember, és egyenesen elítélik. :C


Nehéz dolog ez. Minden esetre mellőzni fogom a piros ruhákat is (eddig azt gondoltam, hogy csak a sárga és a kék veszélyes szín, lévén, hogy azt látják a rovarok.)

2017. jún. 30. 07:41
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Legjobb kezelés az lenne ha egy méhész egy picit darazzal megcsípatna (persze ha nem vagy allergiás - allergia tesztet csinálhatsz) aztán láthatod hogy nincs mitől felned.

Sok félelmet es fobiat csak igy tudod legyőzni ha azokkal szembenézel .

2017. jún. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2017. aug. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!