Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a neve annak a rovarnak,...

Mi a neve annak a rovarnak, amelyik olyan, mint a kolibri?

Figyelt kérdés

#rovar #bogár #kolibri #ízeltlàbú
2017. júl. 20. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kacsafarkú szender
2017. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló!


Ez az a rovar, ami kb. 3-4 cm, és virágról-virágra szálldogál, vagyis csak hozzájuk ér, aztán röpül a másikhoz? Az erkélyen találkoztam már vele párszor, elég ronda kinézete van, attól tartottam, megcsíp. Hosszú fullánkja van... Én megijedtem tőle. Előtte még sosem láttam ilyet.

2017. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. júl. 20. 13:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Így, hogy leírtad a nevét, rákerestem, elolvastam. Igen, pont ilyen. Ne fáradj a válasszal.


Én is köszönöm!

2017. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Ártalmatlan állat, az a hosszú nem fullánk, hanem a pödörnyelve. A szenderekre (Sphingidae család) jellemző az ilyen hosszúságú, amelyik faj táplálkozik lepkeként, annak szinte mindnek ilyen hosszú van, így a mélyebben lévő nektárt is fel tudják szívni a virágok előtt lebegve.

Leggyakrabban a kacsafarkú szenderrel (Macroglossum stellatarum) lehet találkozni, mivel ő nappal aktív, de rajta kívül van még kb. 10-12 faj itthon, amik ugyanígy viselkednek, viszont ők szürkületkor és éjjel repülnek (és jóval nagyobbak), emiatt ritkábban látni őket a virágok körül, általában a falon, kerítésen vagy más felületen pihenő vagy villanyfényre berepülő példányokkal találkoznak az emberek.

2017. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Köszi neked is!

Amelyik fajtát én láttam kb. 3-szor, az is szürkületkor volt, azért nem tudtam pontosan megfigyelni, csak elcsodálkoztam, hogy ez meg mi a fene. Az erkélyen a virágokat röpködte körbe, és ez is nagy volt, mint írtam, 3-4 cm, meg jó dundi. Szóval kerek.

Ezentúl nem félek tőle. :)

2017. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ugy is hivják,hogy kolibri-lepke.Sokan azt hiszik hogy WoW egy kolibri!Na most komolyan,az esőerdőkből idevándorolt a kolibri?
2017. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!