Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi ez az állat? Tele van vele...

Mi ez az állat? Tele van vele a szobám

Figyelt kérdés

[link]


Ez elég nagy példány (kicsit a bele kijött, ahogy összenyomtam). Ez kb 3-4 mm, a kisebbek alig 1-2 mm-resek. Leginkább a fényre jönnek. Csillár körül szoktak "pattogni". Van mikor vagy 10-20 db is van ha felkapcsolom a villanyt. De a monitorra is nagy élvezettel szállnak rá. Gondolom a szúnyoghálón keresztül jöttek be. Mik ezek? Elég idegesítőek.. De leggyakrabban nyáron szoktak előfordulni, télen nagyon ritka.


2017. júl. 23. 01:07
 1/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Futóbogarak, Carabidae család, de ettől többet nemigen lehet mondani. Valóban a fényre jönnek be, és kb. ennyi a céljuk is bent. Kárt nem tesznek, a legtöbb fajuk ragadozó. A szúnyoghálót érdemes viszont átnézni, mert valahol hézagos lehet.

Télen pedig azért ritkák, mert mint a legtöbb rovar, ők is nyáron érik el az imágókort.

2017. júl. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem az. Ezek repkednek és sokkal kisebbek.
2017. júl. 23. 11:08
 3/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
A futrinkák családjába több száz faj tartozik itthon amik a 2 mm és 4 centi közti tartományban bármilyen méretűek lehetnek és a fajok többsége röpképes és vonzza őket a fény. Ilyen képről és állapotban lévő példányról sokat nem lehet mondani, de keress rá pl. a Leistus, Bembidion, Trichotichnus, vagy még inkább a Harpalus genusokra, ezek hasonlóak. Ezeken belül viszont rengeteg faj van és apró bélyegeket kell látni a határozásukhoz.
2017. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
De szóba jöhetnek még az Ophorus, Pseudoophorus, Pterostichus, Abax, Agonum, Limodromus genusok is, csak hogy szemléltessem.
2017. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nekem valami muslica féleségnek tűnnek vagy nem tudom.
2017. júl. 24. 00:18
 6/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

A muslicák legyek (Diptera - kétszárnyúak rendje), Drosophila nemzetség. Ami a fotón van, egyértelműen bogár (Coleoptera), teljesen más..

Keress rá azokra amiket felsoroltam.

2017. júl. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!