Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egy 30x03x30-as terráriumban...

Egy 30x03x30-as terráriumban milyen rovart, ízeltlábút lehetne tartani, ami kezdőnek ideális?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék itthon valamilyen állatot tartani. Most rám maradt egy eredetileg 30l-es akvárium, ami szerintem egy kis terráriumnak is megfelelhetne.

Milyen állatot lehetne tartani benne, aminek elég ekkora hely, és egy kezdő is könnyen elboldogulna vele?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. szept. 7. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyan nyílik ez a kis akvárium? Úgy értem, rendesen terráriumnak van kialakítva, vagy egy nyitott tetejű akvárium? Mert elég sok ízeltlábú nagy szabadulóművész...
2017. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy ilyen akváriumról lenne szó:

[link]


Zárt, a tetején egy üveglappal.

2017. szept. 8. 17:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a tetejét maradéktalanul le lehet zárni (itt a képen látszik egy kis rés), akkor valahogy a szellőzést meg kellene oldani, vagy a tető helyett valami rácsos tetőt eszközölni rá... akkor pókot simán tarthatnál benne, vagy pár darab csótányt. Csak nem tudom, megérné-e annyit vacakolni az átalakítással.

Illetve, ha nem idegenkedsz tőle, skorpió lehetne. Vannak veszélytelen fajok, amik tarthatók engedély nélkül.

2017. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Teljesen lezárható, pontosabban körbe egy kb 0,5 - 1cm-es rés marad csak. De a rács se rossz ötlet, azt könnyen meg tudom oldani, elég jó a kézügyességem.


A pók nem is rossz ötlet, most kicsit utánaolvastam, és eléggé megfogott a dolog. Egy dolog van, ami kicsit elbizonytalanít. Az pedig az etetése. Ha jól vettem ki az olvasottakból, élő eleséget esznek, sőt, felnőtt korukban napos egérrel is könnyedén elbánnak. Őszintén szólva, ez egy kicsit visszatart, egeret nem szívesen etetnék vele. vagy az nem kötelező jellegű táplálék?


A csótány és a skorpió valahogy távol áll tőlem. Viszont olvasgattam egy kicsit, és ráakadtam a botsáskákra, és imádkozó sáskákra. Róluk mi a véleményed? Van olyan faj, ami kezdőnek ajánlható?

2017. szept. 9. 23:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én pókjaim még soha életükben nem ettek szopós egeret. Csótányt, sáskát esznek, a kisebbek tücsköt. Ez amúgy jobb is nekik, mint a rágcsáló.


Nekem régebben voltak bengáli botsáskáim, ezeket nagyon egyszerű tartani, csak az a gond, hogy 5-10 mm-es résen simán meglógnak (megjegyzem, egy egy kisebb pók is), illetve nálam kontrollálthatatlanul szaporodtak. A végén már eleségállatnak használtam őket.

2017. szept. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat.


Azt hiszem, még olvasgatok a madárpók tartással kapcsolatban, talán talán kilátogatok majd börzére is, és az alapján döntök, hogy belevágok-e.


Még annyit had kérdezzek, hogy személyes tapasztalat alapján te milyen fajt ajánlanál kezdésnek?

Illetve olvastam olyat, hogy a madárpókok 10-15 évig is élnek fajtól függően. Ez igaz?

2017. szept. 11. 20:03
 7/7 anonim ***** válasza:

A nőstények tényleg sokáig élnek, ha jól tartod őket. A

legidősebb ismert madárpók tudtommal egy 36 (!!!) éves B. smithi nőstény volt (nem tudom, él-e még, régebben olvastam a cikket, azóta lehet már idősebb :)). A hímek ivarérettség után csak pár hónapot élnek.

Én valamelyik Brachypelma vagy Grammostola fajt ajánlanám kezdésnek, ezek nem túl kényesek, szép nagyra nőnek, látványosak. Van köztük színes és kevésbé színes is, és nem tartoznak az agresszív fajok közé.

2017. szept. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!