Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy lehet megcsinálni, hogy...

Hogy lehet megcsinálni, hogy ne legyenek pókok a lakásban? (panelház 10. emelet)

Figyelt kérdés

2017. szept. 23. 15:36
 1/8 Alain Delon ***** válasza:
Sehogy. Pókok mindenhol vannak.
2017. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

De hogy jönnek fel a tizedikre?

2017. szept. 23. 16:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy kirakod őket :-)

De komolyan, én azt szoktam... ablak kinyit, pókot lepókhálózom partvissal, s miközben azon kolbászol, gyorsan kiteszem a szűrét az ablakon.


Amúgy a pók megfogja/megeszi a szúnyogot, muslincát, legyet, stb - szóval hasznos állat.

2017. szept. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

1) Minden ablakon szúnyogháló van

2) Oké hogy hasznos állat meg megeszi a szúnyogot de én frászt kapok tőlük.

2017. szept. 23. 17:14
 5/8 Alain Delon ***** válasza:
2: Én már találkoztam hetedik emeleten imádkozó sásákával is. Az ablakpárkányon nézett velem szembe. Amúgy a pókok szerintem lakásról lakásra mennek fel, vagy felvisszük őket a ruházatunkkal, csomagjainkkal stb.
2017. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak pókirtó sprayk, de ha nincsenek nagyon elszaporodva, akkor azért nem jelentenek ők bajt, egyrészt valóban, ahogy te is írtad, megszabadíthatnak pár kellemetlenkedő másféle rovartól, másrészt a pókok a száraz helyeket szeretik, vagyis ha vannak, az azt jelenti, hogy nem vizes a lakás, és nem kell aggódnod a falak penészedése miatt (ami betegséget is okozhat - nálam okozott is gyerekkoromban, költözni kellett).

Ha sokan vannak, vagy gyakran mutatkoznak, akkor azért beiktathatsz egy ritkítást. :-)

2017. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen nem lehet őket kiirtani. A bébi pókok milliméternél kisebbek lehetnek, így ha nem is vinné be senki őket ruházaton, akkor is simán beférnek ajtórésen, egyéb módon.


Rendszeres takarítás segíthet, annál többet nem tehetsz.

2017. szept. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hatodikon velem is szemezett már :)

Most épp poloskajárás van. Bemennek az ablakok szellőzőin is.

2017. szept. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!