Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méh vagy darázsszúrás (nem...

Méh vagy darázsszúrás (nem lódarázs) a fájdalmasabb?

Figyelt kérdés
Kecskedarázs / német darázs /francia darázs szúrásra gondolok méhcsípéssel összehasonlítva. Méh már szúrt meg többször is, darázs viszont egyszer sem, így nem tudom összehasonlítani a két rovarcsípés különbségét fájdalomérzetben. Arra lennék kíváncsi, hogy akit mind méh és darázs támadott már meg, (lehetőleg azonos testrészen) milyen volt a szúrások fájdalmának lecsengése, az erőssége, valamint a fájdalom időtartama? A válaszokat előre is köszönöm!

2017. okt. 7. 17:04
 1/4 anonim válasza:
100%
Nagyjából egyforma, a méhcsípés helye nekem valamivel tovább viszketett (egyikre sem vagyok allergiás)
2017. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A kecskedarázs csípése 5 napig tartott, a méh csípése 4 napig (teljes fájdalommentességig és nyom felszívódásig). Mindkettő jobb kéz középső újjon csípett meg (egy év különbséggel). Egyforma erősnek tűnt a fájdalom (persze a fájdalom érzet is relatív).


Széndarázs (bár nem soroltad fel):

Bal váll, 13 nap, kb másfél-kétszer rosszabb érzés mint a méh csípése (méh is csípett meg bal vállon néhány éve).


Lódarázs is csípett meg, azt nem kívánom senkinek... jobb comb külső fele, 2.5 hét, kb 15-20 -szor fájdalmasabb a méh csípésnél.

2017. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szabóméhészet ***** válasza:
100%

31éve méhészkedek,13évesen kezdtem.teljesen immunis vagyok a méhméregre.a méhészetemben is aránylag szelid vérvonal van tartva,nem vagyok fakir hogy összecsipjenek.

De amikor betalál körömágyba,szemhéj,fülcimpa....na akkor azért k anyázok egyet :))))


A csipés fájdalma a méh és a darázs mérgének különbségében van: a méhméreg savas kémhatású a darázsméreg lugos.

Bármilyen meglepő,egy méhnek több mérge van mint egy lódarázsnak.


Szintén a méh javára dönt fájdalomban az hogy a méh fullánkja 8-8 szigonnyal rendelkezik,és ahogy kiszakad szegény fullánkja a beidegződés tolja bele az "áldozatba" a fullánkot.

A darázs fullánkja pedig olyan mint a gombostű,nincs rajta szigony(sorozatban ezért is tud többször szúrni)


Az ilyen kicsi darazsak(francia,német) csipése nem vészes.

Lódarázs még nem csipett meg,nem adok rá nekik nagyon alkalmat ha a közelbe keveredik,mert mivel támadja a méheket,igyekszem leütni,elpúsztitani.



Viszont a "széndarázs" érdekelne,mert ilyen állatfajról még nem hallottam.


Esetleg nem az ártalmatlan kék fadongó lett laikus által elkeresztelve?

2017. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem meglepett az utolso valasza, meg nekem meg a nagybatyam volt mehesz, gyerekkoromban 10 eves koromig szerintem engem tobbszor csipett meg meh, mint mast egesz eleteben (mert mindig ott szaladgaltam :D). Persze a vegen mar nem erdekelt annyira. Darazs eletemben kb. ketszer csipett meg, es szerintem sokkal fajdalmasabb.


En ugy tudom egyebkent, hogy azert faj, mert a hisztamin, amit befecskendez, szettolja a szoveteket. De nem eskudnek meg ra. Szoval szerintem a darazs rosszabb. Lodarazsba bele se merek gondolni, allitolag olyan, mint a tuzes szog.

2017. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!