Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan tudnék úrrá lenni a...

Hogyan tudnék úrrá lenni a félelmen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig panellakó voltam, 3 hónapja költöztem barátomhoz falura, és itt eléggé másak a viszonyok. Panelben is ha megláttam egy pókot, molylepkét, még akár ijedősebb pillanataimban egy legyet is, már a szívgörcs kerülgetett. Itt viszont a családi házban, rengeteg pók van, már használok levendulás permetet az ablak peremén és a sarkokban/falakon, de a kis szenyók még így is bejönnek. Én pedig betegesen félek szinte minden rovartól, bogártól, de legfőképpen a pókoktól. Meglátok egyet, és már remegek, olykor még elkezdek könnyezni is. Szó szerint rettegek tőlük.

Nem szeretnék mindig másra támaszkodni, hogy amint meglátok egyet azonnal hívok valakit, hogy tüntesse el. Valahogy szeretnék úrrá lenni a helyzeten, és nem egyből bepánikolni, ha látok egy tűhegynyi pókot.


Ti mit javasoltok, mit tehetnék, hogy ne féljek tőlük ennyire?



2017. okt. 16. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Na erre én is kíváncsi vagyok. Így 32 évesen még mindig betegesen félek a pókoktól, és irtózom minden más bogártól, és rovartól.

Azt már biztosan tudod, hogy amivel régen mindenki nyugtatott "majd kinövöd", marhára nem jön be.Annyit javult a helyzet, hogy a kb. katicabogár nagyságúakat agyon merem csapni. A nagyobbakhoz segítség kell, vagy 1 méterről fújkálom zsíroldóval, vagy hajlakkal, ami biztosan megöli.

Egyébként nem vagyok egy "gyilkos". Múltkor marhára büszke voltam magamra, mert a házban talált tücsköt sikerült ráterelni a szemetes lapátra, és kivittem az udvarra. De a pókokat nem bírom elviselni.

2017. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Tudatosítsd magadban, hogy nálunk nem él egyetlen mérges pók sem, tehát nem tudnak ártani, a pók jobban félne tőled, ha megfognád...

Pókhatározót is vehetsz, hogy megismerd: mennyire ártalmatlanok.

Ha semmi sem segít, pszichológussal beszélgess el erről, hogy mit tudnál tenni, ő jobban ért a fóbiák legyőzési módjához mint a laikusok.

2017. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Minden pók mérges tesa...
2017. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!