Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez meg mi a fütyfürüty?

Ez meg mi a fütyfürüty?

Figyelt kérdés

#kukac #hernyó #óriáshernyó #meztelen hernyó
2018. máj. 23. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy potrohú,csíkos semmi.
2018. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A francba. Google Fotók linkjét nem engedi berakni. Akkor leírom : ez egy kb 15 centis két ujjnyi vastag meztelen hernyó volt, amit láttam. Giliszta színű, a fejrésze barnás, elöl-hátul lábakkal. Mi a szösz lesz ebből?
2018. máj. 23. 13:15
 3/7 A kérdező kommentje:
Aki ért hozzá, elküldöm a linket. Életemben nem láttam még ilyet, és baromira érdekel, mi a fene ez.
2018. máj. 23. 13:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyesmi?

[link]


Nagy farontó (vagy fűzfarontó) lepke hernyó.

Páromék kertjében, egy rejtélyes körülmények között elhalálozott szilvafát kivágva leltünk hasonló teremtményeket a fán belül.

2018. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
A szín alapján valóban Cossus cossus lehet, de a 15 centit és a kétujjnyi vastagságot erős túlzásnak érzem, még akkor is ha nagy példány. Egy kép jó lenne a biztonság kedvéért.
2018. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Privátban segítséggel megfejtettük: valószínűleg szarvasbogár pajor. Men túloztam a méretével, ez egy igen szép példány volt. Életemben nem láttam ilyet, muszáj volt tudnom, mi ez. Ma is tanultam valamit.
2018. máj. 23. 14:52
 7/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
A nagy szarvasbogár (Lucanus cervus) lárvájának csak a valódi lábai vannak, azaz a fej közelében 3 pár barnás láb, nem "elöl-hátul", illetve maga a lárva piszkosfehér és főleg nem nő 15 centisre. Ha elküldöd privátban a képet vagy belinkeled ide kommentben, ránézek.
2018. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!