Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Naponta 50-100 kis pók a...

Naponta 50-100 kis pók a plafonon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, de csak az én szobámat érinti a probléma. Kb. 4 éve kezdődött az egész, minden nyáron egyszer vagy kétszer előjönnek. Ma reggel arra ébredtem, hogy a plafon és a fal találkozásánál ücsörögnek a pókok, körbe az egész szobában. Mivel súlyos arachnofóbiával küzdök, eluralkodott rajtam a pánik, reggel leszívtam 55-öt, a szobát is kitakarítottam. Most este az ágyon ülve arra eszméltem fel, hogy a combomon másznak és egy az orrom előtt himbálózik. Egy órás sírógörcs. Leszívtam megint 10-et. Nem tudom mit tegyek! Az ablakaim szúnyoghálósak. Nem is zavarnának ezek a kis szürke pókok, ha nem lenne belőlük ilyen sok és nem ereszkednének le éjjel az ágyamra, a ruháimra, bútorokra meg mindenre. Azt sem tudom, honnan jöhetnek, mert ha egy ablak környékén lennének, tudnám hogy az ablak a ludas, de nagy a szobám és körbe mindenhol ottvannak. Kérlek Titeket, adjatok valami tippet ellenük! Előre is köszönöm!

2018. jún. 7. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az összes bútort, festményt, kramancot el kell mozdítani, ki kell pakolni, meg kell nézni alul, felül, oldalt, belül alaposan. A réseket glettel ki kell javítani. Ha ennyi mindent csinálnék, lehet újra is festeném a szobát, megnézném a padló sérüléseit és javítanám.
2018. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt lefelejtettem, tudja esetleg valaki, hogy milyen pókok ezek a picike szürkék?
2018. jún. 7. 22:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!:)
2018. jún. 7. 22:46
 4/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Valószínűleg bekerült egy nőstény pók valamikor és most kelnek az ivadékok. Attól függően hogy hány pók került be, annyi hullámra lehet számítani, de valószínűleg ha egyszer előjöttek, akkor abból az "alomból" több már nem fog, max elszórva 1-2.

Ennyiből viszont fajt még tippelni se lehet, minimum kép kéne, de juvenil pókokat arról is baromi nehéz határozni.

2018. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nemrég keltek ki, azért ilyen kicsik, nem tudom milyen faj. Ha találsz ilyen kis gömböc szerű pókhálós dolgokat, nem tudom jobban leírni, azt semmisítsd meg, mert abból kelnek ki!
2018. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jajj, ettől tartottam, de nagyon. Ha holnap találok, megpróbálok közeli fotót csinálni róla, hátha kialakult már valamilyen jellegzetes ismertetőjele.
2018. jún. 7. 22:59
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a gyors választ!
2018. jún. 7. 23:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Szólj Hansnak, hogy hozza a lángszórót.
2018. jún. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen vattaszerű kis gombóccal már én is találkoztam a szekrény mögötti takarításnál, abban vannak ezek az apró pókok.

De leírásod alapján nem lehetséges, hogy nincsenek is ott, csak mivel ennyire fóbiás vagy, odaképzeled őket?

Leszívtál 55 darabot. Ez nálad mit jelent? Tényleg nem akarlak megbántani, de én biztos nem tudnám őket megszámolni. Biztos, hogy ott vannak?

2018. jún. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos biztos, hogy nem képzelem őket, annyira még nem durva a fóbiám.:D Most reggel is leszívtam 16 darabot.

Megpróbáltam lefotózni, kb így néz ki az összes fal szegélye:

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. jún. 8. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!