Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Aranyos rózsabogár?

Aranyos rózsabogár?

Figyelt kérdés

Találtam egyet itthon, a hátára volt fordulva. Segítettem neki megfordulni. Elindult, és akkor láttam hogy a jobb hátsó lábát nem használja egyáltalán. Máshogy is áll mint a másik. Most zárt helyre tettem, de nagyon sokáig meg sem mozdult, azt hittem nem is él. De szerintem csak halottnak tetette magát. Mert egy kis idő múlva elkezdett mászkálni. Most viszont az előbb bekakált vagy nem tudom mi, kijött belőle valami sötétbarna folyadék, és iszonyú büdös. Mi lehet ez? (linkelek be fotót róla)


Most már aktívabb. Mászkál összevissza. A lényeg, hogy semmi rossz szándék nincs bennem, segíteni akarok neki. Arra gondoltam, megtartanám. Mit eszik, hogy lehet róla gondoskodni? Meddig él? És nem rossz neki, ha nem röpködhet?


2018. júl. 2. 21:10
 1/7 A kérdező kommentje:
2018. júl. 2. 21:11
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakszerű terráriumban tartva sem élnek sokáig, dobozban 1-2 nap alatt vége lenne. Tedd ki szépen a fűbe vagy egy virágra, hadd menjen a dolgára. Van még 5 lába, amivel tud menni, ráadásul többnyire repül. Neki szenvedés, ha elzárod és nem élhet a megszokott környezetében.
2018. júl. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ki akartam engedni, de nem fér ki az ablakrácson. :/

Azt olvastam esznek érett gyümölcsöt is. De a banán nem kell neki..

2018. júl. 2. 21:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Elkezdte eszegetni a banánt. :)
2018. júl. 2. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:
"Nem fért ki az ablakrácson" Börtönben vagy? Miért nem viszed ki az udvarra egy virágos/gazos területre?
2018. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, kollégiumban. A macska miatt van rács az ablakon.

Már elengedtem egyébként.

2018. júl. 3. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Oké :))
2018. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!