Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kifüstölt lódarázsfészek...

Kifüstölt lódarázsfészek körül miért repdesnek még a lódarazsak?

Figyelt kérdés

Egy fa udvában volt a fészkük, amit petróleumos rongyokkal betömve kifüstöltünk. Elég nagy tűz volt bent és utána 10 órán át parázslott és füstölt a fa belseje, kizárt, hogy ezt valami is túlélte odabent. Végül betömtük teljesen a bejáratot.

Ennek ellenére két nap elteltével is még folyamatosan 6-8 lódarázs köröz a levegőben az elzárt bejárat előtt!


Miért vannak még mindig ott? Lehet, hogy még bent van a királynő és azt keresik? Vagy csak azt hiszik, hogy még élhet a királynő? Ilyenkor a megmaradt dolgozók nem állnak tovább új közösséget keresve?


Hajnali ötkör csináltuk a kifüstölést, mégis sajnos elég sok dolgozó kint maradhatott.



2018. aug. 6. 09:58
 1/2 anonim válasza:
100%

Gondolom még osztonszinten érzik hogy ott a feszkuk, de mivel nem tudnak bemenni elobb- utóbb odebballnak.

Ha mégse akkor engedd be őket a faba és ismételd meg az irtást.

2018. aug. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen darázs, ami éjszaka is repül. Könnyen lehet, hogy voltak távollevők, a melyek túlélték.

Nagyon ragaszkodnak a helyükhöz.

Nálunk egy ritkán látogatott melléképületbe fészkeltek be, a rosszul illeszkedő ajtó résén be- és kiszálldosva. Egy közeli farakásnál kezdtem pakolni, mikor 3 megszúrt. Bizonyára csak figyelmeztetni akartak, mert egy enyhe támadást se éltem volna túl. Szakmai ismertetők szerint 10 szúrás már halálos lehet nem allergiás embernél is, a mérgük légzésbénító hatása miatt. Elfutottam, majd később, tisztes távolból figyeltem őket. Akkor vettem észre, hogy hova röpdösnek. A nagy forgalom alapján gondoltam, hogy sokan lehetnek. A támadáskor hallott mélyen dongó hangjukat megismertem, még éjszaka közepén is volt, hogy hallottam, ahogy 1-1 repül a közelemben az udvaron.

Nem vettem tréfára, darázsirtókat hívtam. Jó adagnyit kipermeteztek, mielőtt kinyitották az ajtót. Hatalmas fészek volt, amit igencsak átitattak a méreggel, majd szétverték. Körbepermetezték a falat, ereszalját, a tetőt is. Mondták, hogy azért két napig ne nagyon menjünk oda.

Figyeltem, naponta egyre kevesebben, és egyre ritkábban, de odaröpdöstek. Még a negyedik napon is, egyidőben ötöt számoltam meg, amelyek ragaszkodtak a helyhez.

Nem akartam megvárni, hogy többen összegyűljenek, de az sem tetszett, hogy a helyiséget ennyien is blokád alatt tartották, és a környékre se mertem menni, például, kaszálni. Nem akartam új szúrást, pláne, ha a saját mérgükön kívül még a permetből is kaptam volna oltást.

Van többféle sűrűszövésű, vastag nadrágom, felsőm, csizmám, kesztyűm, de a nyakamat, fejemet féltettem. Azt hittem, sokkal drágább, de már 2-ezer Ft-ért is találtam méhészsapkát (teljes fejvédő, hálóval), végül egy igen praktikusat vettem, 3-ezerért. Aztán vettem PROTECT darázsírtó aerosolt (más rovarölőktől eltérően, tartalmaz azonnal bénító anyagot), amivel két éve, egyszerű darázsfészket, különösebb védőfelszerelés nélkül tudtam megsemmisíteni. Ezek töredékébe kerültek a darázsirtó szakembereknek, ráadásul a méhészsapka nem csak egyszer használatos; persze annyi darázzsal és akkora fészekkel nem tudtam volna mit kezdeni. És beöltözve, mikor úgy éppen összegyűlt néhány, indult a harc. Néhány napon át csináltam, újra lefújtam a falat, ajtót, ereszalját is, és sikerült megszabadulni tőlük. Persze, figyelni fogok; másutt is, és ha csak megjelennek, de még messze nem építenek várat, és nem költözik oda sok harcos, akkor bírni fogok velük.

2018. aug. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!