Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A pókok szoktak aludni?

A pókok szoktak aludni?

Figyelt kérdés
Találtam egy kis pókot a lakásban, és befogtam egy üveggel. Gondoltam majd később kiengedem, máskor is így szoktam. De pár óra múlva mikor ránéztem, összegubózva, élettelenül feküdt az üveg alján. Ahogy elkezdtem mozgatni az üveget, csak gurult benne össze vissza mozdulatlanul. Hát gondoltam, meghalt szegény. Bár nem értettem, mitől. De valamiért nem dobtam még ki. Pár óra múlva mikor megint ránéztem, már a hálóját szövögette. Ez hogy lehetséges? Sosem tapasztaltam még ilyet. Talán csak aludt, vagy nem szoktak? Bocsi ha hülyeség, nem értek a pókokhoz. Olyat már láttam hogy halottnak tetetik magukat, de ez most nem az volt.
2018. aug. 6. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy halottnak tetette magát, de ha te nem így véled, lehet, hogy léghiány miatt elkábult, amikor meg kinyitottad az üveget, oxigén jutott a befőttbe s magához tért. Nem szoktak olyan mélyen aludni, hogy mozgásra ne ébredjenek fel. (Tudtommal).
2018. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem nyitottam ki az üveget.

Csak ott hagytam és később vettem észre, hogy megint aktív.

Oxigén hiánya tuti nem volt, ugyanekkora pókok napokat is elvannak ebben az üvegben.

2018. aug. 12. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!