Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Földben lakó pók neve?

Földben lakó pók neve?

Figyelt kérdés
Van egy lyuk az udvaron amiben lakik egy pók. Nem tudom milyen fajta lehet illetve hogy csíp e. Szürkés színe van hosszú lábakkal. Valaki nem tudja milyen pók lehet ez?
2018. szept. 13. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2018. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a pókok veszélytelenek. A szongáriai cselőpók például ilyen ami földbe vájt lyukakban él.
2018. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm pont ez a pók az. Kutyára lehet veszélyes ha megmarja?
2018. szept. 13. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, a szongáriai cselőpók Magyarország legnagyobb pókfaja.


"Lábait kiterjesztve akár a 10 cm-es átmérőt is elérheti. Méltán nevezte Kolosváry Gábor 1931-ben, a Természet című folyóiratban a „mi madárpókunknak”."


Tudtommal darázscsípésszerű a mérge és a fájdalom, ahogy mar, de alapvetően ezt is veszélytelennek mondják.


Mindenesetre fotó hiányában nem biztos, hogy szongáriai cs.pók. Amúgy M.o.-on csak az Alföldön fordul elő. Ott laksz?

"Az Alföld homokos, szikes vidékein él függőleges lyukakban."

2018. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a wikipedia szerint még Dunakeszin is előfordul.


A marásáról meg ezt írja:

"A szongárai cselőpók marása a lódarázs csípéséhez hasonlóan kellemetlen. A marást követően rövid időn belül émelygés és heves szívdobogás jelentkezhet. A mérgében, amely különböző fehérjék keveréke, a szívösszehúzódások erejét fokozó vegyület is található."

2018. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Alföldön lakok igen, csak nem találkoztam még ilyennel. De ahogy láttam a képen ugyanez a pók az mert ugyanilyen szürke
2018. szept. 16. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!